Genel

Suriye’de kanunsuz silah taşıyanlar teslim olmaya devam ediyor

Suriye’nin Şam kırsalında düşen Sergaya Beldesinde kanunlara aykırı olarak silah taşıyan bir çok vatandaş silahıyla birlikte ilgili güvenlik kurumlarına teslim olmaya devam ediyor.

Teslim olan silahlılardan ellerini kana bulamayanların kısa bir sorgulama işleminden sonra derhal serbest bırakıldıkları bildirildi.

Kendini teslim eden silahlılardan Ammar Dakduk; oyuna getirilerek kanunlara aykırı bir şekilde silah taşıdığını, fakat elini hiç bir şekilde Suriyelilerin kanına bulamadığını ifade ederken, yanlış yolda yürüdüğünü idrak etmesi ardından silahıyla birlikte teslim olduğunu söyledi.

Dakduk kısa bir sorgulama ardından derhal serbest bırakıldığını ve normal yaşaıman geri döndüğünü belirtti.

Dakduk’un babası ise; oğlunun havzasında silahla birlikte protesto gösterilerine katıldığını fakat kimseye ateş açmadığını ifade ederken, silahını teslim etmesiyle normal yaşanma geri döndüğünü söyledi.

Silahıyla birlikte kendini teslim eden Hüseyin Muhammed Mazlum; bir kısım taraflarca oyuna getirildiğini ve devlete karşı silah taşıdığını, fakat daha sonra vatanı hedef alan planları idrak etmesiyle devletin verdiği fırsattan faydalanarak doğru yola geri dönmek istediğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı