Genel

Suriye’de katliam işleyip yönetimi itham etmeyi planlıyorlardı

Suriyelilerin kanı ve canı ile ticaret yapma çerçevesinde Suriye’ye karşı hazırlanan saldırı planının işbirlikçileri ve araçlarının, Lazkiye kırsalında bulunan Tefil köyünün el-Haffe bölgesinde bir katliam işlemeye ve daha sonra Suriye yönetimini itham etmeye yönelik bir konuşma kaydı ele geçirildi.

Taraflardan birinin Türk cep şebekelerine ait bir sim kartı kullandığı tespit edilen ve Suriye televizyonunun yayınladığı telefon görüşmesi kaydında ikinci tarafın Ğays Muhammed Sadık Külliye isimli olduğu ve birlikte el-Hafe bölgesinde bir katliam uygulama hazırlığında oldukları anlaşıldı.

Telefon görüşmesinde bir taraf diğerine “Tefil köyünde elinizde bulunan rehin ve esirleri keserek katlettikten sonra görüntülerini internette yayınlayarak Suriye yönetiminin bir katliam yaptığı yönünde haberler yazın. Ayrıca birkaç gencin haberleri destekleyen yönde konuşmalarını da ekleyin” dedi.

Görüşmenin devamında katliamın ayrıntılarıyla ilgili talimatlar şöyle devam etti; elinizde bulunan bütün rehinlerin boğazlarını kesin ve üzerilerindeki kıyafetlerini çıkarın daha sonra cesetlerini dizerek video görüntüsü olarak kaydederken “ey ahali Suriye devleti katliam işledi” şeklinde bağırın. Sonra bu görüntüleri medya araçlarına gönderin. Bu önümüzdeki iki gün içinde uluslararası alanda Suriye ile ilgili bir hareketlenme olacak…

Bilineceği üzere bir süredir silahlı terör grupları el-Haffe bölgesinde özel ve kamu kurumlarına saldırılar düzenliyor ve vahşi cinayetler işliyor. Devlet hastanesi, bölge müdürlüğü ve birçok vatandaşın evini yakarak insanların zorla göç etmesine neden olan silahlı terör grupları terk edilen evleri gasp etmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı