Genel

Suriye’de ki çocuk katilleri halkı onur ve vatanseverliğinden caydıramayacak

Şam ve Kırsalıyla birlikte Halep ve İdlib’te vatani görevlerini yerine getirdikleri sırada silahlı terör gruplarının saldırılarıyla yaşamlarını yitiren 20 şehit bugün Teşrin, Halep ve Zahi Ezrak Askeri Hastanelerinde düzenlenen resmi törenlerle son yolculuklarına uğurlandılar.

Defne yaprakları ve rengarenk çiçek çelenklerinin arasında avuç avuç serpilen pirinç yağmuru altında Ordu Bandosunun çaldığı Şehit ve Veda marşları eşliğinde uğurlanan şehitlerin bayrağa sarılı cenazeleri silah arkadaşlarının omuzlarında gururla taşındı.

Uğurlanan şehitlerin isimleri:

Üsteğmen Hasan Kamil Salih (Lazkiye)

Teğmen Muhammed Abdullah el-Hasan (Homs)

Astsubay Üstçavuş Mahmut Salih Berhum (Homs)

Astsubay Üstçavuş İyyad Beşir Esad (Homs)

Astsubay Üstçavuş Ahmet Şear (Hama)

Uzman Çavuş Ali Hasan Maruf (Homs)

Uzman Çavuş Havd Makdid (Lazkiye)

Uzman Çavuş Ali Safatli (Homs)

Çavuş İbrahim Kamil Selame (Tartus)

Onbaşı Beşir Muhammed el-Deyyub (Homs)

Er Asker Mahmut İbrahim İbrahim (Halep)

Er Asker Muhammed Dali Ferit Hüseyin (Halep)

Er Asker Numan Hammud (Deyrezzor)

Er Asker Semyan Sait el-Ömer (Haseke)

Er Asker Ali Halit el-Hasan (Deyrezzor)

Er Asker Murhif Ahmet Ali el-Tenbekçi (Şam)

Er Asker Şerif Ahmet (Halep)

Polis Muin Yahya el-Esad (Lazkiye)

Sivil Hizmet Görevlisi Sair Metruk el-Muaz (Süveyda)

Çocuk Muhammed Yazen Şamiye (Şam)

Törenlere katılan şehit yakınları Suriye halkının birlik ve beraberliği ile vatanın yaşadığı krizi atlatacak irade ve güce sahip olduğuna inandıklarını belirterek şehitlerin vatan topraklarını sulayan pak kanlarının daha güçlü bir Suriye’nin güvencesi olduğunu ifade ettiler.

Şehit yakınları vatanın onur kaynağı ordunun yanında kadın yaşlı çocuk demeden masum insanları hedef alan, kamu ve özel mülklere saldıran gözü dönmüş çocuk katilleri teröristlerin onurlu halkı vatansever duygularından caydıramayacaklarını ifade ettiler.

Evlatlarının, vatan savunmasında şehitlik mertebesine ulaşmalarından büyük bir onur duyduklarını belirten şehit yakınları; hainleri bekleyen kaderin yok olmak olduğunu ve vatana karşı dış güçler tarafından hazırlanan komplo planlarının hezimete uğratıldığını beyan ettiler.

Kendilerinin de canlarını vatan güvenliği ve istikrarı uğruna feda etmeye hazır olduklarını söyleyen şehit yakınları; vatan evlatlarını hedef alan silahlı terör gruplarının Suriye halkının azmini kıramayacağını vurguladılar.

Vahşette sınır tanımayan silahlı terör gruplarının ülke dışındaki uzantılarıyla birlikte vatan topraklarındaki köklerinin kazınması çağrısında bulunan şehit yakınları; uğruna canını ve kanını feda edecek yiğitleri oldukça Suriye’nin her zaman başı dik ve güçlü kalacağını kaydettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı