Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’de ki Reformları ! Barışçıl !Yolda İsteyen Teröristler,Gerçekleştirdikleri Silahlı Saldırıda 9 Suriye Askerini Şehid Ettiler

Silahlı bir terör grubunun dün Şam Çevre Kentte Sinyal Merkezi İdaresinde görevli ordu mensuplarını taşıyan servis aracını hedef alması sonucu aralarında bir üsteğmenin bulunduğu 7 asker şehit düştü.

SANA muhabirinin edindiği bilgiye göre söz konusu servis aracının Şam Çevre Kentte Duma ve Adra bölgeleri arasında silahlı terör grubu tarafından saldırıya uğraması sonucu: Üsteğmen Yaser Muhammed Kesu, Astsubay Üstçavuş Hamza Süleyman Diyb, Uzman Çavuş ali Muhammed İbrahim, Çavuş Rami Selim Cüveyhra, Onbaşı Ali Hatim el-Kadı, Asker Muhammed Sahir Bahattin el-Tekriti ve Asker Ahmet Muhammed el-Mustafa isimli askerler şehit düştü.

İdlib ve Homs’ta 2 Şehit 8 Yaralı

Bu arada intiharcı bir teröristin İdlib – Ariha otoyolu üzerinde içine patlayıcı yerleştirilmiş bir araçla asayiş güçlerine karşı gerçekleştirdiği terör saldırısında asayiş güçlerinden bir eleman şehit düştü, bir eleman da yaralandı.

SANA’ya açıklama yapan resmi bir kaynak; İdlib – Ariha otoyolu üzerinde Masyadayn Beldesi yol ayırımında gerçekleşen terör saldırısında asayiş güçlerinden Yusuf Şhade adlı elemanın şehit düştüğünü, Cihat Arvati’nin de ağır yaralandığını söyledi.

Teröristlerin Homs kırsalında açtıkları ateşte asayiş güçlerinden 1 eleman şehit düştü, 3 elaman da yaralandı.

Resmi bir kaynak; silahlı terör gruplarının Homs kırsalında düşen Telbise ve Resten kentlerinde taramalı silahlarla asayiş güçlerine ateş açtıklarını söyledi. Kaynak teröristlerin Resten Kentinde açtıkları ateş sonucunda asayiş güçlerinden Mustafa Assaf’ın şehit düştüğünü ve 3 elemanın daha yaralandığını ekledi.

Homs Kentinde ise terör gruplarının Mahatta Semtine gerçekleştirdikleri roketli saldırıda bir kaç sivil vatandaş ve asayiş gücü mensubu yaralandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı