GenelSuriye Düşmanları

Suriye’de ki Terör Örgütlerini Amerikan İstihbaratı Organize Ediyor!

Mısır’ın ‘el-Arabi’ gazetesinin Cuma günkü yayınlanan haberine göre Amerikan ordusunda görevli Cleveland soy isimli bir albay, “Özgür Suriye Ordusu”nun eğitilmesinden, silahlandırılmasından ve gerçek manada yönetilmesinden sorumlu olan birinci isim.

Suriye hükümetine karşı silahlı muhalefetin öncüsü olan “Özgür Suriye Ordusu”nu komuta etmekle sorumlu olan albay, Amerika’nın bu iş için; Türkiye’nin kuzeyinde, Lübnan’ın doğu kesiminde ve Irak’ın Erbil şehrinde; eğitim karargahları oluşturduğunu söyledi.

Gazetede “Türkiye’nin Suriye’ye askeri müdahalede bulunabileceğini söyleyen Suriye’deki Müslüman Kardeşler hareketinin milis kuvvetleri, Amerikan ordusu ve Amerikan istihbarat servisi tarafından eğitiliyor-yönlendiriliyor. Suriye’deki silahlı muhaliflere giden bütün istihbari bilgi ve askeri mühimmat Amerika tarafından sağlanıyor” ibarelerine de yer veriliyor.

Ayrıca Suriye ordusuna karşı savaşan ve kendisine “özgür ordu” demesi istenen silahlı grubun gönüllü değil; paralı askerlerden oluştuğu ve bu paranın Amerika tarafından sağlandığı belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu