Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’de ki teröristler sivilleri hedef almayı sürdürüyor

Yabancı ülkelerce desteklenen teröristler Şam’ın Corc Huri Meydanında 4 katlı sivil bir yerleşim binasını el yapımı füzeyle hedef aldılar.

Resmi bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada; teröristlerin söz konusu saldırıları sonucunda binada bulunan 2 kadının yaralandığını ve binada maddi hasarların meydana geldiğini söyledi. Teröristlerin kullandıkları füze tipinin meçhul olduğunu ifade eden kaynak; yaralıların kaldırıldıkları Fransız Hastanesinden tıbbi bir kaynak; hastaneye 20 yaşın altında iki bayanın getirildiğini ifade ederken birinin ağır durumda olduğunu ekledi.

Öte yandan Teröristlerin Şam’ın Deff el-Şovk semti girişinde patlayıcı yüklü bir aracı patlatmaları sonucunda, bazı vatandaşlar yaralanırken çevrede maddi hasarlar meydana geldi.

SANA muhabirine açıklama yapan Şam Emniyet müdürlüğünden bir kaynak, Terör patlaması sonucunda 9 sivil vatandaşın yaralandığını, olay yerinde de maddi zararların meydana geldiğini aktardı.

Teröristler ayrıca bu akşam, Şam’ın Cisr el-Abyad semti Tılyani mıntıkasındaki sivil binalara havan topu saldırısında bulundu.

SANA muhabiri, havan topunun bölgedeki bir vatandaşın evine isabet ettiğini ve hiç kimsenin yaralanmadığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı