Genel

Suriye’de Korona virüs ile mücadelede şehirlerde dezenfekte ve temizlik faaliyetleri devam ediyor

Hükumet kurumlarının korona virüsüne karşı koymak için dezenfektasyon, temizlik ve çöpleri kaldırmaktan, vatandaşların evlerde kalmalarına teşvik etmek amacıyla sebzelerin semtlere alış fiyatına mobil araçlarla temin edilmesine kadar alınan ihtiyati tedbirler birbirini izliyor.

Valilikteki Temizlik Müdürü Müh. İmad el Ali, Şam’da temizlik müdürlüğü atölyelerinin, eski Şam şehrindeki El Emin Caddesi, Tel el Hicara, Hoş el Başa, el Menşe semtleri yanı sıra, Doğum Hastanesi çevresi, SANA haber ajansı çevresi, el Baramke’nin çevresini dezenfekte ve temizlik eylemleri düzenlediğini söyledi.

Halep şehrinde ise Valilik, şehrin ana caddeleri ve sahalarıyla bazı semtler ve kamu kurumlarını içeren temizlik hamleri düzenledi. Korona virüsüyle mücadelede ihtiyati tedbirler kapsamında gelen söz konusu temizlik eylemleri ayrıca Halep İtfaiye Kurumu tarafından bugün şehrin merkezindeki ana caddeler, Belediye Saray Binası çevresi ve Sadullah el Cabiri meydanında temizlik ve dezenfektasyon hamleleri düzenledi.

Süveyda ilinin el Kafr Beldesinde de Suriye Arap Kızlay şubesi Belediye meclisinin gözetiminde, Belediye Binası, Sebze Hali, Fırın, Suriye Ticaret Salonu, Yakıt İstayonu ve Sağlık Merkezinin dezenfekte edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu