Genel

Suriye’de krizin çözümüne dair sağlanan sonuçlar umut vericidir

Suriye’deki krizin çözümüne ilişkin siyasi programı hayata geçirmekle mükellef kabine komitesi muhtelif siyasi, sosyal, kültürel, ekonomik, spor ve sivil toplum faaliyetleriyle bir araya gelme ve ulusal diyalog için ortak paydalar oluşturma temasları çerçevesinde bugün Yeni Suriye Akımının yürütme ofis üyeleriyle Akım Genel Sekreteri Sena Nasır başkanlığında bir araya geldi.

Oturumda konuşma yapan kabine komitesi başkanı Başbakan Vail el-Halaki; komitenin şu ana kadar bulunduğu muhtelif temaslarda sağlanan sonuçların önümüzdeki süreç içinde düzenlenecek kapsamlı ulusal diyalog konferansı için kaynak ve dayanak teşkil edecek nitelikte olduğunu belirtti. Halaki, bu sonuçların diyalogun başarılı olması için ciddi bir umut teşkil ettiğini ekledi.

Kabinenin yurtiçi ve yurtdışında istisnasız tüm siyasi ve sosyal güçlere açık olduğunu belirten Halaki; bunların arasında muhalefet ve silahı terk etmek isteyen silahlı grupların da dahil olduğunu söyledi.

Halaki; Suriye Arap ordusunun terör gruplarına karşı başarılarını ve terörü kurutmadaki nitelikli operasyonlarının büyük bir takdire şayan olduğunu belirtti.

Kendi tarafından Akım genel Sekreteri Nasır; akımın siyasi programa desteğini ifade ederken, bu programın hayata geçirilmesinde hükümetin yanında olma arzusunu dile getirdi.

Ulusal diyalogun zenginleştirilmesi ve başarılı olması amacıyla öneri ve düşüncelerini ifade eden akım heyet üyeleri; bazı bölgelerdeki hizmet ve ekonomi sorunlarının çözülmesi gereğini vurguladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı