Genel

Suriye’de Mart ayında teslim olan teröristlerin sayısı 500′ü aştı

Homs Kentinin eski semtleri, Hasye ve kırsalına ilaveten Mahram Bölgesindeki Batma Köyünde silahlı eylemlere katılan 158 kişi bugün silahlarıyla birlikte ilgili kurumlara teslim oldu.

Homs Valiliğinde yetkili bir kaynak teslim olanların sorguya alınmaları ardından yeniden silahlı eylemlere yada ulusal güvenliği tehdit edecek faaliyetlere katılmama konusunda taahhüt imzaladıklarını belirtti. Kaynak taahhüt imzalamaları ardından teslim olanların serbest bırakıldıklarını söyledi.

Diğer yandan Şam kırsalının Yebrüd, Cebadin ve Cebba bölgelerinde ikisi askeri firari olmak üzere silahlı eylemlere katılan 29 kişi silahlarıyla birlikte teslim oldu.

Emniyet Müdürlüğünde bir kaynak yerel uzlaşma komitelerinin çabalarıyla teslim olanların kanuni durumlarının düzeltilip serbest bırakıldıklarını aktardı.

Dün de Cebadin Bölgesinde askeri firari 8 kişinin teslim olmasıyla böylece Cebadin, Bıkkiyn, Madaya, Dareyya, Sbiyne, Malula, Yebrüd ve Sarha bölgelerinde son bir ay içinde teslim olanların sayısı 500’ü aşmış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı