Genel

Suriye’de mazlum zalim, zalim de mazlum olarak gösteriliyor

Suriye Cumhuriyet Genel Müftüsü Dr Ahmet Bedrettin Hassun Suriye’nin milli ve ulusal tutumlarının yanında direnişe destek özeni nedeniyle hedef alındığını belirterek, maruz kaldığı komplo ile ümmetin düşmanları lehine ruhani, ahlaki ve insani değerleri sabote edilmek istenildiğini vurguladı.

İsveç’te yaşayan ve anavatanı ziyaret eden Suriyeli gurbetçilerden bir heyetle görüşmesinde Dr Hassun; Gurbetçilerin Suriyelilerin miras ve değerlerini çocuklarına öğretmeleri önemine dikkat çekti.

Dr Hassun; Suriye’nin ahlak ve ilkelerden uzak bir şekilde medya savaşına maruz kaldığını, Suriye’de yaşanan gerçeklerin tamamen çarpıtıldığını, mazlumun zalim zalimin de mazlum olarak lanse edildiğine işaret ederek gerçekleri dürüst bir şekilde dışarıdaki kamuoyuna aktarmada gurbetçilerin üstüne önemli bir sorumluluk düştüğünü söyledi.

Diğer yandan heyette bulunan gurbetçiler, anavatanlarının maruz kaldığı hırçın medya savaşının farkında olduklarını ifade ederek, onur verici tutumlara sahip Suriye ve lideriyle dayanışma içinde olmak için anavatanı ziyaret ettiklerini ifade ettiler.

Anavatanı savunmada hiç bir çabayı esirgemeyeceklerini belirten gurbetçiler, yaşadıkları ülkelerde Suriye’deki gerçekleri anlatma ve ülkenin maruz kaldığı komployu ifşa etme amacıyla etkinliklerini sürdüreceklerini söylediler.

Gurbetçiler Suriye’yi devlet ve halk olarak hedef almada bir alet olarak kullanılan terör gruplarına karşı kahraman ve ulusalcı misyonundan dolayı ordu ve silahlı kuvvetlere takdirlerini ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı