Suriye Dostları

Suriye’de medya savaşı gölgesinde gerçekleri yerinde gözlemlemek önemlidir

Suriye Halk Meclisi Başkanı Mahmut el-Ebraş Venezüella Parlamentosunda Suriye – Venezüella Parlamenter Dostluk Grubu Başkanı Joul Jabbour ile ikili ilişkilere ek olarak Suriye’nin tanık olduğu koşullar ve Suriye’yi ziyaret eden yabancı heyetlerin rolünü masaya yatırdı.

Ebraş; Suriye’yi vatan ve halk olarak hedef alan komplo çerçevesinde yürütülen hırçın medya savaşı gölgesinde gerçeklerin yerinde gözlemlenmesi açısından Suriye’yi ziyaret eden Arap ve yabancı heyetlerin önemli bir rol oynayacaklarını ifade etti.

Suriye’nin milli ve ulusal tutumlarına ilaveten haklı bölgesel ve uluslararası davaları destekleyen politikasından, ABD ve batının bölge çıkarlarına aykırı planlarına karşı tutumlarından dolayı hırçın evrensel bir savaşa maruz kaldığına dikkat çeken Ebraş; bir kısım medya savaşının mesleki ve ahlaki ilkelerden uzaklaşarak gerçekleri çarpıttığını ve kamuoyunu aldattığına vurgu yaptı.

Ebraş ; çarpıtıcı medyanın haberleri çarpıtmakla kalmadığını belirtirken, fotomontaj ile görüntü ve fotoğraflar hazırladığını, başka olaylar, ülkeler ve tarihlerden fotoğraflar bularak Suriye’de olmuş olaylar gibi lanse ettiklerini ifade etti.

Halk Meclisi Başkanı Ebraş; halkı aldatan ve kanlı şiddete provoke eden medyanın aynı zamanda terör gruplarını yönlendirdiğini söyledi.

Kendi tarafından Jabbour; Suriye ve halkını hedef alan dış planların artık dünya kamuoyu tarafından gerçekleriyle bilindiğini ifade ederek, Suriye’nin maruz kaldığı bu zalim planları aşacağına inandığını belirtti.

İki ülke arasındaki derin dostluk ilişkilerine işaret eden jabbour; kardeşlik bağlarıyla birbirlerine bağlanan iki ülke halklarının aynı düşmanlara sahip olduklarına ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu