Suriye Düşmanları

Suriye’de muhalefetin silahlandırılması Suriye egemenliğini ihlaldir

Uluslar arası Cezasızlıkla Mücadele Koalisyon Örgütü Başkanı Avukat Mey Hansa, Suriyeli muhaliflerin silahlandırılması ve desteklenmesini kınayarak bunun bağımsız bir ülke olan Suriye’nin egemenliğine açık bir ihlal teşkil ettiğini belirtti.

Hansa Beyrut’ta düzenlenen Örgütün Uluslar arası 4. Konferansında, Siyonistlerin ve sömürgeci batının insanlık dışı suçların işlenmesi, savaşların alevlendirilmesi ve Arap ülkelerinde kan akıtılmasında oynadıkları role dikkat çekti.

Uluslar arası İnsan Hakları Komiserliği Lübnan ve Ortadoğu Olağanüstü Büyükelçisi Heysem Ebu Sait, Suriye’de bazı batı ve körfez ülkelerinin açıkça finanse ettiği ve lojistik destek verdiği bir darbe girişiminin yaşandığını söyleyerek ADB ve işbirlikçileri Katar, Suudi Arabistan ve Türkiye’ye silahlı terör örgütlerine verdikleri ahlaksız desteği durdurma çağrısında bulundu.

Diğer yandan Lübnan Esirler ve Esirlikten Kurtarılanlar Derneği Başkanı Ataullah Hammud, İsrail’in hapishaneleri, Filistin kent ve köylerindeki günü birlik Siyonist ihlallerine işaret etti.

Iraklı gazeteci Muntazar el-Zeydi, ABD işgalinin dul, yetim, engelli ve işkenceden kaynaklı psikolojik hastalıklar başta olmak üzere Iraklı kuşaklar üzerindeki etkisine işaret etti.

Bu arada Arap Barolar Birliği Başkanı Ömer Zeyn, İspanyalı Avukat Garcia İvan, Lübnan asıllı İspanyol hukukçu Adnan İzzettin, Uluslar arası İnsan Hakları Örgütü Büyükelçisi Ali Akil Halil ve Bahreyn İslami Çalışma Akımı Lideri Cafer el-Alevi yaptıkları konuşmalarda Suriye’nin maruz kaldığı komployla mücadele önemine vurgu yaptı.

Öte yandan konferansa Suriye, Çin ve İran Büyükelçilik temsilcilerinin yanı sıra siyasi ve resmi şahsiyetler katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu