GenelSuriye Düşmanları

Suriye’de teröristler kadın kılığında kaçmaya başladı

Şam yakınlarında Tezamun Bölgesi’nde kadın elbiseleri ile kaçmaya çalışan silahlı isyancılar yakalandı.

Bölgede halkın huzurunu bozan bir gurup silahlı isyancıya karşı başlatılan operasyonda birçok silahlı isyancı öldürülürken bazı silahlı isyancılarda kadın kılığında kaçmaya çalışırken yakalandı.

Handerat Bölgesi’ne saldıran bir gurup silahlı isyancı, açtıkları ateşe karşılık verilmesi sonucu silahlarını da bırakıp kaçtılar.

Filistinlilerin bulunduğu Yermuk kampına girmeye çalışan bir terörist ele başı sivil güvenlikçiler tarafından yakalandı.

Sivil güvenlikçiler Yelda Bölgesi’nde silahlı isyancıların halka ateş açtığı ağır silahları bulup imha ettiler.

Halep’in Lirmun Bölgesi’nde yapılan operasyonlarda silahlı isyancılara ait 5 taksi ve askeri mühimmat yüklü 2 kamyon ele geçirilirken, içindeki silahlı isyancılar öldürüldü.

Zohre Abd Rabbe Bölgesi’nde askeri mühimmat yüklü 5araç imha edildi.

Kofr Humera Bölgesi’nde yapılan operasyonlarda Nusret Gurubu’na ait silahlı isyancılar öldürüldü.

Deyrezzor’da “Ketibetul Fevaid” adlı guruba ait 4 silahlı isyancı öldürüldü.

Şam kırsalına düşen Zemleka Bölgesinde de silahlı isyancılarla sıcak temasa giren güvenlik güçleri, havzalarında bulunan silahlara el koydu. Çatışmada aralarında “Mişel” Kod adlı İsmail el-Safa ve kardeşi Heysem el-Safa adlarında elebaşlarının da bulunduğu birçok silahlı isyancı etkisiz hale getirildi.

Suriyeli güvenlik güçleri, Halep kırsalına düşen Kefar Hamra Beldesi yakınlarında El-Kaide Örgütüne tabi Nusra Cephesinden çok sayıda teröristi etkisiz hale getirerek, makineli silahlarla donatılmış bir çok araçlarını tahrip etti.

İdlib’in Cisr el-Şuğur Bölgesi’nde silahlı isyancılara ait barınaklara nitelikli operasyonlar düzenlendi.

Operasyonda Tel Uveyr, Tel Hikme, Mintar ve Sellet el-Zühur köylerinde bir çok sığınak imha edilirken çok sayıda silahlı isyancı etkisiz hale getirildi. Ayrıca bomba yapım atölyesi ve çok sayıda bomba yapma düzeneği ele geçirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı