Genel

Suriye’de nihai sonuçlar medyanın huzurunda ilan edilecektir

Suriye Seçim Yüksek Komisyonu Başkanı Halef el-Azzavi; halk meclisi üyeleri seçimleriyle ilgili sonuçların illerde bulunan seçim dairelerinden gelmeye devam ettiğini dile getirdi.

Dün SANA’ya bir demeç veren Azzavi; seçim sonuçlarının ilan edileceği tarihin sonuçların ilan edilmesinden en az bir gün önce açıklanacağını belirterek seçim sonuçlarının ilan edileceği mekanın bütün basın kurumlarına bildirileceğini ve nihai sonuçların basın kurumlarının huzurunda açıklanacağını vurguladı.

Seçim sonuçlarıyla ilgili bilgi sızdırıldığına ilişkin haberlerle ilgili olarak da Azzavi; bu haberlerin gerçekle bir ilgisi olmadığını seçim yüksek konseyi ve konseye bağlı komitelerin seçim sonuçlarıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadığını ve bilgi sızdırmadığını kaydetti.

Haseke seçim dairesine bağlı el-Zahiriye ve Ummarat merkezlerinde seçimlerin yeniden yapılmasıyla ilgili olarak da Azzavi; seçim dairesinde bulunan seçim yargı komitesinin oy sayımından sonra sunduğu itiraz nedeniyle söz konusu merkezlerdeki seçimlerin yeniden yapıldığına işaret ederek buna benzer bir durumun önceki gün Şam seçim dairesine bağlı iki dairede daha yaşandığını beyan etti.

Seçim sonuçlarının ne zaman ilan edileceğine yönelik tahminlerine ilişkin sorulan bir soruya cevaben Azzavi;Seçim Yüksek Komisyonuna, şu ana kadar beş seçim dairesinin kendi bölgelerindeki seçim sonuçlarının ulaştığına dikkat çekerek bütün seçim dairelerinin sonuçları bildirmesinin ardından nihai sonuçların ilan edileceği yer ve zamanın açıklanacağını ibraz etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı