Genel

Suriye’de öğrencilerin hedef alınması teröristlerin iflas ettiklerinin kanıtıdır

Şam Üniversitesinden mezun olan Golanlı öğrenciler Halep Üniversitesini hedef alan ve sınavlarını verdikleri bir saate onlarca öğrencinin şehit düşmesine yol açan terör saldırısını şiddetle kınadı.

Golanlı öğrenciler dün yayınladıkları ve SANA’nın bir nüshasını aldığı bildiride, kiralık teröristlerin Halep Üniversitesini hedef almalarının Suriyelilerin direnişi ve Siyo-Amerikan projesine karşı koymaları ve de vatanı koruyan Suriye Arap Ordusunun etrafında kenetlenmelerin önünde iflas ettiklerinin bir kanıtı olduğunu vurguladılar.

Öğrenciler, teröristlerin cami, kilise, okul ve hastaneleri hedef almalarının Suriye halkından intikam almayı, körfez ve bölgesel para ve edatlarıyla değerli vatanımızda cehalet, kin ve nefreti yayma hedeflerini taşıdıklarının bir göstergesi olduğunu ifade ettiler.

Öğrenciler bildirilerinin sonunda, halk, ordu ve yönetim olarak anavatanları Suriye’nin yanında durduklarını yineleyerek, Suriye’nin krizinden daha güçlü çıkacağına teröristler ve destekleyenlerine karşı zaferin yakın olduğuna güvenlerinin tam olduğunu dile getirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı