Genel

Suriye’de olağanüstü toplanan kabine orduyu saygı ve takdirle selamladı

Suriye Bakanlar Konseyi bugün öğleden sonra tüm üyelerinin katılımıyla başbakanlık göreviyle görevlendirilen Ömer Ğalavanci’nin başkanlığında olağanüstü bir oturum düzenledi.

Oturumun başında konuşan Ğalavanci; halkımızın idealleri ve beklentilerini gerçekleştirme yönünde çalışma konusunda Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad’a taahhütte bulundu. Bu bağlamda Ğalavanci; “vatandaşlarımıza hizmet etme ve vatan çıkarlarını koruyacak şekilde mevcut krizden çıkmak için bize verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız, bu bağlamda ellimizden gelen hiç bir gayret yada çabayı esirgemeyeceğiz..bu kriz ve arakasındaki güç yada ülkeler karşısında kesinlikle zaferden başka hiç bir seçeneğimiz olmayacaktır” dedi.

Bakanları vatandaşlara en iyi hizmeti sağlamaya çağıran Ğalavanci; bakanlıklardaki personel ve idarecilerin yüksek bir performans ve duyarlılıkla üstlerine düşen vatani sorumluluğu yerine getirmelerini istedi.

Bakanlar Konseyi ardından; vatan ve halkın güvenlik-istikrarını korumada gösterdiği üstün gayret ve bulunduğu eşsiz fedakarlıklardan dolayı kahraman ordu ve silahlı kuvvetlerimizin yanında iç güvenlik güçlerine saygı ve takdirlerini ifade etti.

Ardından Ekonomi İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı İç Ticaret ve Tüketiciyi Koruma Bakanı Kadri Cemil; resmi bir heyetin başkanlığında Rusya’ya bulunduğu ziyaretin sonuçları hakkında kabineye ön sunumda bulundu.

Bakanlar Konseyi; Enformasyon Bakanı Omran el-Zoubi’den, Şam’ın Emeviler Meydanındaki Radyo Televizyon Kamu Kurumu binasında meydana gelen patlama eylemine ilişkin bilgi aldı.

Bu bağlamda Enformasyon Bakanı Zoubi; bu çirkef eylemin, Suriye’nin ulusalcı medya çizgisini kesinlikle değiştirmeyeceğini belirtti.

Oturumda konuşma yapan Elektrik Bakanı İmad Hamis; elektrik enerjisi durumuna ilişkin bilgi verirken, elektrik kesintilerinin üretim santrallerine yakıt ulaşımındaki zorluklardan kaynaklandığını açıkladı. Bakan Hamis; bir kaç gün içinde bu olağanüstü sorunun çözülüp normale dönüleceğini belirtti.

Sağlık sektörünün durumu ve sağlık hizmetlerine ilişkin bilgi veren Sağlık Bakanı Vail el-Halaki; terör eylemleri neticesinde zarar gören hastane ve sağlık merkezlerinin onarım-restorasyonunun yanında tüm bölgelerde sağlık hizmetlerinin temin edilmesi için harcanan çabalara ışık tuttu.

Petrol ve Madeni Servetler Bakanı Said Hneydi; petrol, doğalgaz ve petrol ürünlerinin durumlarına ilişkin kısa bilgiler sundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu