Cinayet ve Katliamlar

Suriye’de özel bir şirketin 32 otobüsü teröristlerce kundaklandı

Suriye’de silahlı teröristler Şam kırsalında düşen Zibdin bölgesinde özel bir ulaşım şirketine ait garaja saldırarak garajda park halinde bulunan otobüsleri kundakladı.

İl Emniyet Müdürlüğünden konuşan bir kaynak; silahlı teröristlerin, Cumartesiyi Pazar’a bağlayan gece saat 02 sularında Hasan Halil Şehir İçi Özel Ulaştırma Şirketine ait bir otobüs garajına saldırdıklarını ifade ederek; bir garaj koruması, bir tamirci ve bir şoförü haczedip 32 otobüsü kundakladıklarını söyledi.

Kaynak teröristlerin, şirket muhasebecisine ait olan ve saldırı sırasında garajda park halinde olan bir arabanın yanında; otobüslere ait bir kaç plaka, araba yedek parçaları, tamir takımları, yangın söndürme cihazları ve büyük miktarda mazotu gasp ettiklerini açıkladı.

Diğer yandan şirkette şoför, tamirci, teknik eleman ve daha farklı alanlarda çalışan 150’den fazla işçi ekmek lokmalarını hedef alan bu sabotaj eylemini keskin bir dille kınadılar.

İşçiler teröristlerin bu hain eylemle sadece şirket ve çalışanlarına değil, aynı zamanda şirketin hizmet ettiği halk kitlelerine zarar verdiklerine işaret ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu