Genel

Suriye’de özel ve devlet hastanelerinin tümünde jeneratörler mevcuttur

Suriye Sağlık Bakanlığı bugün; Suriye’ye ilişkin gerçekleri kasıtlı bir şekilde çarpıtan bir kısım medya araçlarının Hama kırsalında bulunan bir hastanede elektrik kesintisi nedeniyle 7 çocuğun vefat ettiklerine ilişkin getirdikleri haberleri yalanladı.

Bakanlık bugün yayınladığı bildiride; Hama ili ve kırsalındaki hastanelerde elektrik kesintisinden dolayı hiç bir çocuğun vefat etmediğini belirterek, elektriklerin kesilmesi durumunda tüm sağlık hizmetlerinin tam bir şekilde sağlanmaları amacıyla Hama ve Suriye’deki tüm özel ve devlet hastanelerinde jeneratörlerin bulunduğunu vurguladı.

Kendilerinin yarattıkları haberler yayınlama ve asılsız yalanlar uydurmada ahlak ve profesyonellikten uzak bir şekilde bir kısım medya araçlarının izledikleri provokasyondan esefini ifade eden Bakanlık; Suriye ve halkını hedef alan bu kanalların her hafta Perşembe ve Cuma günleri kasıtlı olarak Suriye’deki sağlık sektörüne karşı dezenformasyon raporlar yayınladıklarını ve kışkırtmalarda bulunduklarını söyledi.

Bakanlık söz konusu medya araçlarının insani hizmetler sunan sağlık sektörü ve hizmetlerine karşı provokasyonuyla kaos ve belbele ortamı yaratmaya çalıştıklarını, bunun da Suriye halkının artık gayet iyi bir şekilde idrak ettiği medya ve psikolojik savaş çerçevesinde geldiğini açıkladı.

Tüm bu provokasyon ve körükleme hamlelerinin Suriye’deki sağlık sektörü çalışanlarının insani hizmetlerini sunma azimlerini pekiştireceğini belirten Sağlık Bakanlığı; hizmetlerinin nitelik ve nicelik olarak geliştirme çabalarını sürdüreceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı