Genel

Suriye’de Şam ve Homs’ta 10 şehit son yolculuklarına uğurlandı

Suriye’de Şam Kırsalı ve Homs’ta vatani görevlerini yerine getirdikleri sırada silahlı terör gruplarının kurşunlarına hedef olarak yaşamlarını kaybeden 10 şehit dün Teşrin Askeri Hastanesinde düzenlenen resmi bir törenle son yolculuklarına uğurlandılar.

Çiçek çelenkleri arasınada ve avuç avuç serpilen pirinç yağmuru altında şehitlerin bayrağa sarılı cenazelerinin silah arkadaşlarının omuzlarında taşındığı törende ordu bandosu şehit ve veda marşlarını çaldı.

Uğurlanan şehitlerin isimleri; Lazkiye’den Uzman Çavuş Muhammed Ahmet Ali, Hama’dan Çavuş Meysem Muhammed Vehbe, Lazkiye’den Uzman Çavuş Bessam Nasır Kare, Kunaytra’dan Onbaşı Mahmut Yahya Süleyman, Şam’dan Er Asker Ali Ziyad el-Hariri, Homs’tan Er Asker Alaa Ali Ali, Deyrezzor’dan Er Asker Alaa Hasan el-Muhammed, Homs’tan Er Asker Bilal Fahd Kreyş, Lazkiye’den Polis Eyhem Muhammed Ğiya ve Hama’dan Polis Telal Muhsin el-Muhammed olarak açıklandı.

Törene katılan şehit yakınları halkının birlik ve beraberliğiyle, şehitlerin fedakarlık ve kahramanlıklarıyla vatanın yaşadığı krizi atlatacağına inandıklarını belirterek vatan topraklarını sulayan şehit kanlarının Suriye’nin zaferinin güvencesini teşkil ettiğini dile getirdiler.

Şehitlerin vatan topraklarını ve birliğini savunma uğruna en değerli varlıklarını tereddütsüzce feda ettiklerine dikkat çeken şehit yakınları topraklarında böylesi yiyitler ve kahramanlar yaşadıkça Suriye’nin ulusal ilkelerini savunmaya ve sömürü politikalarını reddetmeye devam eden direnişçi kimliğini en yükseklerde tutmayı başaracağını vurguladılar.

Silahlı terör gruplarının işlediği katliam ve bozgunculuğu protesto eden şehit yakınları bu faaliyetlerin ömürgeci devletlerin halkları parçalama ve hegemonyalarını kolaylaştırma hedeflerine hizmet ettiğini aktardılar.

Vatanın maruz kaldığı krizi aşması için sorumluluk duygusu ve bilincini kuşanarak tek saf durma çağrısında bulunan şehit yakınları yeni bir Suriye’ye ulaşma çerçevesinde süren inşa ve gelişim sürecini desteklemenin şerefli bütün suriyelilerin sorumlulğu olduğunu beyan ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı