Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriyede şehitler ebedi aleme uğurlandı

Şam ve Kırsalıyla birlikte Dera, Halep, Süveyda ve Hama’da vatani görevlerini yerine getirdikleri sırada silahlı terör gruplarının saldırısıyla yaşamlarını yitiren 16 şehit bugün Şam, Lazkiye ve Halep’teki askeri hastanelere ek olarak Haresta Polis hastanesinde düzenlenen görkemli törenlerle son yolculuklarına uğurlandılar.

Rengarenk çiçeklerle defne dallarının arasında ve avuç avuç serpilen pirinç yağmuru altında bayrağa sarılı şehit cenazelerinin omuzlar üzerinde taşındığı törenlerde Ordu Bandosu Şehit ve Veda marşlarını çaldı.

Uğurlanan şehitlerin isimleri:

Yüzbaşı Basim Ecvad el-Hatip (Süveyda)

Yüzbaşı Muhammed Şerif Abdülhadi (Lazkiye)

Üsteğmen Muhammed Ahmet el-Abdullah (Halep)

Teğmen Ali Nizar Derviş (Lazkiye)

Astsubay Üstçavuş Reşit Sait el-Hariri (Dera)

Astsubay Üstçavuş Muhsin Fayiz Ferhat (Hama)

Uzman Çavuş Kusay Ahmet Callad (Hama)

Çavuş Alaa Ali Hallak (Hama)

Çavuş Mecd Fevvaz Deyyub (Homs)

Çavuş İbrahim Ahmet Cuma (Halep)

Çavuş Bessam Arruk Bitar (Homs)

Onbaşı Sakır Yusuf Dırğam (Tartus)

Onbaşı Ahmet Dıyaeddin Muhammed el-Ubeyd (Halep)

Onbaşı Atıf Hasan Amaşe (Süveyda)

Er Asker Arif Abdülhabip (Haseke)

Er Asker Ammar Hac Ukeyl (Halep)

Törenlere katılan şehit yakınları silahlı terör gruplarının düzenlediği terör saldırılarının Suriye halkını ulusal ve vatansever tutumlarından vazgeçirmesinin mümkün olmadığını dile getirerek dini ve insani değerlerin çok uzağında olan teröristlere karşı mücadele çağrısında bulundular.

Şehit yakını olmaktan büyük bir gurur duyduklarını ifade eden şehit yakınları başta şehitlerin kanları olmak üzere dökülen bütün masum kanların günahının, vatanın güvenlik ve istikrarını hedef alan teröristlerin boynunda olduğunu beyan ettiler.

Vatanın her fedakarlığı hakkedecek kadar değerli olduğunu söyleyen şehit yakınları; bütün vatan evlatlarına ulusal tutum ve ilkelere tutunarak teröre karşı mücadeleyi güçlendirme çağrısında bulundular.

Silahlı terör gruplarının vatan topraklarındaki köklerinin uzantılarıyla birlikte kazınmasını ve yok edilmesini talep eden şehit yakınları; tarih boyunca maruz kalınan saldırı ve komplolar karşısında ulusun kalkanı olan şehit kanlarının vatan topraklarında güvenlik ve istikrarın yeniden sağlanmasında ve yaşamın normal seyrine dönmesinde büyük bir etkisi bulunduğunu kaydettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu