Genel

Suriye’de şehitler reform yolunda yürüyenlerin yolunu aydınlatıyor

Halep, İdib, Homs, Dera, Şam Kırsalı, Hama ve Deyrezzor’da ulusal güvenlik ve vatandaşların selametini korumada görevlerini yerine getirdikleri sırada silahlı terör gruplarının hain saldırılarıyla yaşamlarını yitiren 18 şehit dün Şam, Lazkiye ve Halep’teki askeri hastanelerde düzenlenen resmi törenlerle son yolculuklarına uğurlandılar.

Şehitlerin bayrağa sarılı cenazelerinin omuzlar üzerinde gururla taşındığı törenlerde Ordu Bandosu Şehit ve Veda marşlarını çaldı.

Şehitler Astsubay Üstçavuş Muhamemd Hasan el-Ahmet (Deyrezzor), Astsubay Üstçavuş Hızır Abdullah el-Şeyh (Deyrezzor), Astsubay Üstçavuş Ferec el-Ferrac el-Abdullah (Deyrezzor), Astsubay Talal Ali el-Asaad (Hama), Uzman Çavuş Ali Selim el-Muhammed (Hama), Uzman Çavuş Muaz Ahmet el-Dahır (Kunaytra), Çavuş Nur Şerif Ali (Lazkiye), Çavuş Hüseyin Ali Haddur (Homs), Çavuş Sattam Hamdo (Halep), Çavuş Muhammed Ğassan Ahmet (Tartus), Çavuş Rami Mahmut Hasari (Halep), Onbaşı Kadir Muhammed Yusuf (Tartus), Er Asker Alaa Yahya Siteddar (Homs), Polis Rami Fevvaz el-Abbud (Homs), Gümrük Polisi Cozef Adnan Fayyad (Lazkiye), sivil personel Abdülaziz Abbas Şahin (Hama), sivil personel Muhammed Abdülmevla Cuma (Şam Kırsalı) ve sivil vatandaş Ahmet Diyab Şteyvi (Homs).

Törenlere katılan şehit yakınları insanlık, demokrasi ve özgürlük gibi yüce kavramlardan nasibini almamış silahlı terör gruplarına karşı mücadelede taviz verilmemesi çağrısında bulunarak Suriye halkının vatanın istikrarı ve güvenliği uğruna sahip olduğu en değerli varlıklarını feda etmeye hazır olduğunu dile getirdiler.

Şehit yakını olmaktan gurur duyduklarını belirten şehit yakınları şehitliğin varılabilecek en onurlu mertebe olduğunu söyleyerek vatan uğruna bu onuru tatmaya hazır olduklarını beyan ettiler.

Deyrezzor’da meydana gelen terör saldırılarını korkaklık ve komplonun iflası olarak nitelendiren şehit yakınları Suriye halkının yaşadığı bütün acılara rağmen reform yolunda yürümeyi sürdüreceğini kaydettiler.

Şehitlerin yeni bir Suriye’ye ulaşmak için reform yolunda yürüyen halk evlatlarının yolunu aydınlatacağını ifade eden şehit yakınları silahlı terör gruplarının döktükleri her damla kanın hesabının sorulacağını vurguladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı