Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’de silahlı terör grupları eylemlerini aralıksız sürdürüyor

Suriye’de silahlı terör gruplarının bugün Deyrezzor Kentinde açtıkları ateş sonucunda sivil vatandaşlardan iki kişi yaralandı.

SANA Muhabiri Deyrezzorlu bir kaynaktan naklen; silahlı terör gruplarının Kentin Cbeyle Semtinde yaylım ateşi açmalarıyla 60 yaşındaki Abdullah el-Hafız ve 20 yaşındaki Ahmet Rafi adlı sivil vatandaşların yaralandıklarını aktardı.

Kaynak; teröristlerin ayrıca Cura Semtindeki Vadi Caddesinde dinamit attıklarını ifade ederek, beşeri hasarların meydana gelmediğini söyledi.

Bomba Elinde Patladı

Diğer yandan Deyrezzor iline bağlı Albukemal Kentinde terörist Muhsin Ali el-Nezzal’ın elinde bir bomba patladı.

SANA Muhabiri, teröristin masum insanları hedef almak için bombayı kentin sokaklarında bulunan bir çöp konteynırı yakınlarında yerleştirmeye çalıştığı sırada elinde infilak ettiğini söyledi.

Silah Yüklü Bir Araç Yakalandı

Öte yandan güvenlik birimleri bugün Rakka kırsalında düşen el-Rasafa bölgesinde silah dolu Hundai marka bir araç yakaladı.

SANA Muhabiri; yakalanan araçta 58’den fazla kalaşnikof yakalandığını ifade etti.

Yine Petrol Boru Hattına Saldırdılar

Silahlı bir terör grubu bugün Homs ilinin Sultaniye Babaamro bölgesinde petrol boru hattını yeniden hedef aldı. Teröristlerin bombayla havaya uçurdukları boru hattından alevler ve kara dumanlar yükseldi.

Petrol Bakanlığından bir kaynak; Suriye Ham Petrol Taşıma Şirketinin ilgili diğer kurumlarla konuya ilişkin koordinasyonda bulunduğunu söyledi.

Bilindiği üzere masum insanlara, kamu ve özel mülklere saldıran silahlı terör grupları bir çok kez petrol ve doğalgaz boru hatlarına sabotaj eylemleri düzenledilr.

Teröristler Tutuklu Aracına Saldırdı

Bu arada Homs kırsalında düşen el-Hseyniye Köyü yol ayırımı yakınlarında tutukluları taşıyan bir araç teröristlerin saldırısına maruz kaldı.

SANA Muhabiri aracı koruyan güvenlik elemanları ile teröristler arasında meydana gelen çatışmanın meydana geldiğini aktardı.

Muhabir, çatışmada aralarında bir yüzbaşının bulunduğu 8 elemanın şehit düştüklerini ifade ederken, bir çok teröristin ölü ve yaralı düştüklerini söyledi.

Devlet Hastanesine Silahlı Saldırı

Homs ili kırsalında düşen Ksayr Kentinde de silahlı terör grupları taramalı silahlarla devlet hastanesine saldırdılar.

SANA’ya konuşan bir kaynak; teröristlerin hastaneye saldırmaları ve otomatik taramalı silahlarla ateş açmaları neticesinde asayiş güçlerinde bir elemanın şehit düştüğünü, iki elemanın da yaralandığını söyledi.

Keskin Nişancı 2 Vatandaşı Öldürdü 8 Vatandaşı da Yaraladı

Homs Kentinin Cub Cendeli Semtinde de bina çatısında mevzilenen bir teröristin dürbünlü silahla yol geçenlere karşı açtığı ateşte 2 sivil vatandaş şehit düştü, 8 vatandaş daha yaralandı.

Diğer yandan Homslu bir kaynak; silahlı terör gruplarının kırsalda düşen Hısn Beldesinde asayiş güçlerine otomatik taramalı silahlarla saldırdıklarını söyledi.

Kaynak teröristlerin söz konusu beldede ayrıca kamu ve özel mülklere de saldırdıklarını ekledi.

Hastane Yakınlarında 2 Bomba Patladı

Silahlı terör grupları bugün Dera kırsalında düşen Casim Beldesindeki Emel Hastanesi yakınlarında koydukları 2 bombayı havaya uçurdular.

SANA Muhabiri; patlamada olay yeri yakınlarında bulunan 3 sivil vatandaşın yaralandıklarını aktardı.

Bombacı Etkisiz Hale Getirildi

Hama Kentinde de bir terörist, asayiş güçlerinin kullandıkları bir otobüsün İskan Bulvarı Yakınlarından geçmesi esnasında bir bomba patlattı.

Patlamada asayiş güçlerinden hiç kimse yaralanmazken; bombacı terörist derhal etkisiz hale getirildi.

Muhabir, bomba imha ekiplerinin aynı bulvar yakınlarında teröristler tarafından yerleştirilen bir kaç bombayı etkisiz hale getirdiklerini ekledi.

Fırın İşçilerini Taşıyan Minibüsü Taradılar

Silahlı bir terör grubu bugün Hama kırsalında düşen Mharda Kentinde fırın işçilerini taşıyan minibüse taramalı silahlarla ateş açtılar.

SANA Muhabiri Hamalı bir kaynaktan naklen; teröristlerin, işlerinden evlerine dönen fırın işçilerine Hurbatu Dames Köyü yakınlarında açtıkları ateşte bir işçinin şehit düştüğünü, bir işçinin de ağır yaralandığını aktardı.

Dareyya’da Bomba Patladı

Silahlı terör gruplarının Şam kırsalında düşen Dareyya Kentinde yerleştirdikleri bomba içinde yolcu ulunan umumi bir taksinin geçişi sırasında infilak etti.

İl Emniyet Müdürlüğünden bir kaynak; teröristler tarafından uzaktan kumandalı cihazla patlatılan bombada takside bulunan bir bayan ve oğlunun yanı sıra taksi şoförünün yaralandıklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı