Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’de silahlı terör grupları suç işlemeye devam ediyor

Suriye’nin BM Daimi Temsilcisi Beşşar el-Caferi oturumda yaptığı konuşmada; ateşkes ilanından sonra silahlı terör gruplarının bulundukları ihlaller ve suçlara ilişkin Suriye’nin BM temsilcisi Annan’a belgeli ve kanıtlı bilgiler aktardığını söyledi.

Caferi bir kısım bölgesel tarafların eli kanlı terör gruplarına sağladıkları güvenli barınak ve desteklerine ilaveten kanlı terör eylemlerine teşvik eden medya provokasyonu ve dezenformasyona son vermelerinin kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

Bir kısım tarafların Suriye’ye katı ekonomik yaptırımlar uyguladıkları bir zamanda Suriye halkı için gözyaşı döktükleri iddialarında bulunmalarının ne kadar inandırıcı olacağı sorusunu ifade den Caferi; terör gruplarını barındıran, toplayıp eğiten, onlara silah, para ve her türlü desteği sağlamanın yanında gerçekleri çarpıtan medyalarında eylemlerini aklayan tarafların da farklı olmadıklarına dikkat çekti.

Caferi; bir kısım bölgesel tarafların Annan planına desteğini ilan ettiği bir zamanda diğer taraftan da silahlı gruplara silah, finans ve başka destek verdiğini belirtmesinin ne anlama geldiğini sorguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu