Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’de silahlı terör grupları vahşi eylemlerini sürdürüyor

Suriye’de silahlı terör gruplarının bugün Homs kentindeki devlet hastanesi önünde bulunan asayiş güçleri devriyesine ateş açmaları neticesinde asayiş gücü mensuplarından Rami Haluf şehit oldu.

Öte yandan bomba imha ekipleri bugün, silahlı terör gruplarının her biri 10 kg ağırlığında Homs kenti yakınlarında yerleştirdikleri el yapımı iki el bombasını sorunsuz bir şekilde imha etti.

SANA muhabiri; imha edilen iki bombanın uzaktan kumandalı cihazlarla patlatılmak üzere hazırlandıklarını ifade ederken, ilkinin Homs – Feyruza otoyolu kenarında, ikincisinin ise Avras çiftlikleri bölgesinde bulunduklarını ekledi.

Sağlık Merkezini Basıp Yağmaladılar

Bu arada silahlı bir terör grubu Homs iline bağlı Ksayr kentindeki bir sağlık merkezine saldırarak, merkezin dış ve iç kapılarını kırması ardından içindeki eşyaları gasp etti.

Sağlık merkezinden tıbbi kaynaklar SANA muhabirine yaptıkları açıklamada; geçen Perşembe günü mesai saatinin bitimi ardından görevlilerin merkezin kapılarını kilitleyip evlerine gittiklerini söylediler. Kaynaklar; bugün mesainin başlamasıyla merkeze dönen görevlilerin, merkezin tüm kapılarının kırılmış olduğunu ve merkezdeki tüm eşyaların çalınmış olduğunu gördüklerini belirtti. Aynı kaynaklar; çalınan eşyalar arasında eko cihazları, telefonlar, vantilatörler, ensülin ve daha başka türden ilaçların yanı sıra tıbbi gereç ve malzemelerin bulunduğunu eklediler.

Bu arada saldırı ve hırsızlık eylemine maruz kalan söz konusu sağlık merkezi; Ksayr kenti ve civar köylere ilaveten sınırda bulunan Lübnanlı köylere de hizmet veriyor.

Kaçırdıkları Okul Müstahdemini Katlettiler

Silahlı üç kişi Hama Kentindeki Seyyida Ayşe İlköğrenim Okulunda müstahdem olarak çalışan Rihab Gazel’i kaçırmalarından üç gün sonra katlettiler.

Yetkili bir kaynak SANA muhabirine verdiği demeçte silahlı kişilerin hizmet görevlisi bayan Gazeli Halep yolu üzerindeki evinden kaçırdıklarını ve katlettiklerini ifade etti.

Kaynak silahlı kişilerin, Gazel’i eşinden intikam almak amacıyla katlettiklerine işaret ederek silahlı kişilerin Gazel’in eşi Osman el-Horani’den daha önce işini bırakıp kendilerine katılmasını istediklerini ve el-Horani’nin bunu reddettiğini sözlerine ekledi.

Dera’da Patlayan Bombada Bir Vatandaş Yaralandı

Öte yandan silahlı terör gruplarının Dera iline bağlı Sed Bölgesinde yerleştirdikleri el yapımı bombanın infilak etmesi neticesinde özel aracıyla çarşıdan evine dönen Muhammed Cebir adlı sivil vatandaş vücudunun muhtelif yerlerinden bir çok isabet aldı.

El yapımı bombanın patlaması neticesinde Cebir’in kullandığı araba maddi hasarlara uğrarken; patlama mahallinden tesadüfen geçmekte olan Ürdünlü bir vatandaşın arabası da maddi hasara uğradı.

Dün akşam Suriye Televizyonuna konuşan Cebir; çarşıdan sebze aldıktan sonra evine döndüğü bir sırada yol kenarına yerleştirilen bir bombanın patladığını ve yaralandığını söyledi.

Ürdünlü vatandaş Alaa Fayiz Ubeydat ise; yol üzerine yerleştirilen bir bombanın üzerinden geçen bir arabanın infilak ettiğini ve ardından kendisinin kullandığı arabaya ilaveten bir arabaya daha çarptığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı