Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’de silahlı terör gruplarının halka saldırıları devam ediyor

Suriye’de silahlı terör gruplarının Halep Kentindeki Salih el-Sabbağ Okulu yakınlarındaki bir parkta yerleştirdikleri bombanın bugün patlaması sonucunda bir çocuk şehit düştü, beş kişi de yaralandı.

SANA’ya konuşan Halepli bir kaynak; teröristlerin koydukları bombanın patlaması neticesinde 11 yaşındaki Mahmut Batayihi’nin şehit düştüğünü, 11 yaşındaki Mustafa Batayihi, 14 yaşındaki Hasan Batayihi’ 9 yaşındaki Ahmet Batayihi, 17 yaşındaki Hasan Batayihi ve 55 yaşındaki Halef el-Cuma adlı vatandaşların yaralandıklarını açıkladı.

Silahlı ve yüzleri maskeli iki kişi Deyrezzor Kentinde Hasan el-Seyid Taha adlı kuyumcuya evi önünde ateş açarak öldürdüler.

Silahlıların açtıkları ateş sonucunda kuyumcu Taha derhal olay yerinde yaşamını yitirken Ubeyda adlı çocuğu da yaralandı.

SANA Muhabiri; silahlı iki kişinin önce Taha’ı elindeki çantayı kendilerine vermeleri için tehdit ettiklerini çantayı vermeyi kabul etmemesi üzerine ona ateş açarak öldürdüklerini aktardı.

Muhabir silahlı kişilerin içinde yaklaşık olarak 15 milyon lira değerinde nakit para ve altın bulunan çantayı alıp kaçtıklarını söyledi.

Diğer yandan bomba imha ekipleri; silahlı terör gruplarının İdlib iline bağlı Ariha –Serakib otoyolu üzerinde yerleştirdikleri 3 patlayıcı düzeneğini etkisiz hale getirdi.

SANA’ya konuşan İdlibli bir kaynak; her biri 80 kg ağırlığında ve uzaktan kumandalı cihazlarla patlatılmak üzere teröristler tarafından yerleştirilen düzeneklerin sivil vatandaşları ve asayiş devriyelerini hedef almak için koyulduklarını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı