Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’de silahlı teröristler Dünya televizyonu çalışanlarından gazeteci Süheyl Mahmut El-Aliye suikast düzenledi

Dünya televizyonu çalışanlarından gazeteci Süheyl Mahmut el-Ali, 4 gün önce işinden Şam kırsalındaki evine dönüşü sırasında teröristler tarafından uğradığı saldırıda aldığı yaralar sonucu dün şehit düştü.

Dünya televizyonundan bir kaynak SANA’ya verdiği bilgilerde, teröristlerin ambulansların Gazeteci Ali’nin saldırıya uğradığı yere ulaşmasını engellediklerini, bunun sonucunda hastaneye nakledilemeden önce büyük miktarda kan kaybederek şehit olduğunu bildirdi.

Kaynak, AFP’nin dün sözde Suriye İnsan Hakları Gözlemevine dayandırdığı el-Ali’nin Halep’teki olayları takip ettiği sırada şehit olduğuna ilişkin iddiasının asılsız olduğunu belirterek teröristlerin şehit gazeteciyi 4 gün önce işinden evine dönerken hedef aldıklarını yineledi.

Hatırlanacağı üzere, silahlı terör grupları daha önce gazeteciler Ali Abbas, Şükrü Ebu Burgul, Basil Yusuf, Muhammed el-Eşrem, Maya Nasır’la birlikte kameramanlar İhsan el-Benni, Hatim Ebu Yahya ve birçok medya mensubuna suikast düzenleyip şehit etmişti.

Suriye medyası ve gazetecilerini hedef alan bu kanlı eylemler Arap, bölge ve uluslar arası basın ve medya örgütlerini terör ve teröristlere karşı doğruları söyleme konusunda büyük bir ahlaki, mesleki ve insani sorumlulukla karşı karşıya bırakmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu