Genel

Suriye’de siyasi partiler komisyonu 3 partinin belgelerini inceledi

Suriye’de Siyasi Partiler Komisyonu bugün İçişleri Bakanı Muhammed el-Şear başkanlığında düzenlediği istisnai toplantıda Halk İradesi, Ulusal Kütle ve Vaat partilerinin tamamlanan evraklarını inceledi.

Komisyon daha önce söz konusu partilerin kurucularından yürürlükteki yasalara uygun olmaları kapsamında bir kısım düzeltmelerde bulunmalarını ve gerekli diğer evrakları tamamlamalarını talep etmiş, oturumda tüm bunların yerine getirildiğinden emin olması üzerine Halk İradesi ve Ulusal Kütle partilerinin evraklarını yasalar gereğince resmi gazetede yayınlanmaya sevk etti.

Komisyon, Vaat Partisinin talep edilen düzeltmeleri ve gerekli belgeleri tamamlamaması nedeniyle evrakları kuruculara iade etme kararı aldı.

Bu arada daha önce başvuru belgelerini sunan 9 partinin kuruluşu onaylanmıştı. Onaylanan partiler başta önümüzdeki ayın 7’sinde düzenlenmesi kararlaştırılan Halk Meclisi seçimlerine katılmak olmak üzere ülkedeki siyasi yaşamın bütününe girmek için kuruluş kongrelerini düzenlemeye başladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı