Genel

Suriye’de son durum

Suriye ordusun ve direniş güçlerinin Kalemun Tepelerinin batısında operasyonlarına devam ettikleri bildirilirken IŞİD terör örgütüne yönelik kuşatmanın daraltıldığı belirtildi.

Askeri kaynaklar doğuda bulunan Suriye ordusu ve direniş güçlerinin kuzeyde ilerlemekte olan askeri birlikler ile bir araya gelerek Suriye’nin kuzey ve doğusunu kapsayan yeni bir mevzi oluşturulduğunu belirtti. Operasyonlar sonucunda el Baric tepelerinin %90’nın IŞİD terör örgütünden temizlendiği bildirildi.

Suriye ordusunun aynı zamanda el Megare tepeleri ve el Sakir vadisinde ilerleme kaydettikleri belirtilirken ordunun Lübnan sınırında bulunan Arsal tepelerine yaklaştığı ifade edildi.

Lübnan ve Suriye sınırı içerisinde yer alan Halime Kare Tepelerinin, Suriye ordusu tarafında ele geçirildiği belirtilirken Kalemun bölgenin batısının tamamen IŞİD terör örgütünden temizlendiği bildirildi.

Suriye’nin kuzeyinde ise Suriye ordusu ve direniş güçlerinin Hama kentinin doğusunda bulunan Salba ve Makiman kasabalarını teröristlerde temizlediği belirtildi. Ordunun an itibariyle el Şeyh Helal Kasabasına doğru ilerlediği ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu