Genel

Suriye’de SOS yardım hamlesi ile göç ettirilmiş 20 bin aileye yardım ediliyor

Suriyeli Çocuk Köyleri Cemiyeti “SOS” silahlı grupların terörü neticesinde göç ettirilen yaklaşık 20 bin ailenin kışlık gereksinimlerini karşılamak hedefiyle “beni ısıt” adı altında bir kampanya başlattı.

Uluslar arası kuruluşun bölgesel müdürü Reşa Mihriz, Cemiyetin muhtelif bölgelerde yaşayan göç ettirilmiş ailelere yardımların sunulması amacıyla stratejik ortaklarıyla işbirliği içerisinde olduğunu ifade etti.

Mihriz, hamlenin Şam ve Kırsalında ikamet eden 500 aileyi hedeflediğini ve her bir yardım çantasında 3 battaniye ile her aile ferdine bir kışlık manto ihtiva ettiğini belirtti.

Mihriz, görev dağılımının Şam ve kırsalında 7 bin çanta, Halep’te 6 bin, sahil bölgesinde 4 bin ve Dera’da 2 bin çantanın dağıtılmasının hedeflendiğini söyledi.

SOS ilk yardım hamlesini geçen Ramazan ayında “hepimiz birbirimiz için” hamlesi kanalıyla, Şam ve Kırsalı, Halep ve kırsalı, Suveyda ve Dera’da iftar yemeği hamlesi kanalıyla başlatmış daha sonra da “bayramlık” hamlesiyle çocuklara süt dağıtımının yanı sıra Şam ve Halep’te çocuklara yeni elbise, oyuncak ve şeker dağıtmıştı.

SOS son olarak da, MASAR projesi işbirliği ile göç ettirilmiş çocuklara psikolojik yardım sunmak için Duveylaa’da Çocukların Dostu Merkezini hayata geçirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı