Cinayet ve Katliamlar

Suriye’de Sözde İslami! Devrimci! Terörist,Kendi Halkına Karşı Gerçekleştirdiği Katliamı,Soğukkanlılıkla anlattı!

Suriye’ye karşı yürütülen ve son bir kaç ay içinde gerçekleri ciddi bir şekilde çarpıtarak kamu oyunu aldatan medya savaşının bir kolu olarak çalışan terörist Fadi Zreyk Suriye televizyonunun yayınladığı itiraflarında bir çok gerçeği ortaya koydu.

Zreyk ; provokatör fitne kanallarında nasıl görgü tanığı adı altında asılsız şeyler iddia ettiğini, Suriye ve halkını hedef alan medya savaşını yürüten kanallardan nasıl direktif ve talimat aldığını açıkladı. Aynı zamanda silahlı terör gruplarının Hama kentinde barikatlar kurması, yolları kesmesi, masum sivil vatandaşları hunharca katletmesi ve saflarında dehşet saçtığı bir zamanda dezenformasyon yayın yapan medya araçlarına nasıl asılsız haber ve olay uydurduğunu anlattı.

Hama olaylarının başlamasından beri çalıştığı başka insanlarla birlikte insanları seferber etmeye ve onları karanlık bir yola sürüklemeye yoğun çabalar harcadıklarını belirten Zreyk; gösterilere de katıldığını söyledi.

Zreyk; aralarında Sözde Şam Şebekesi diye bilinen şebekenin sorumlusu Bilal Taha dahil olmak üzere dışarıdan bir çok kişinin kendisini telefonla aradığını kaydederken, insnaları gösterilere seferber etme, bu gösterileri görüntüleme ve görüntüleri kendisine gönderme talebinde bulunduğunu belirtti. Suudi Arabistan’da bulunan Abdülkadir Şukaki ve Semih Marmar adlı kişilerin de sözde yurt dışındaki muhalif şahsiyetler olarak kendisiyle irtibata geçtiklerini söyleyen Zreyk; Attar Türkavi adında birinin kendisini aradığını ve daha büyük sayılarda insanları gösterilere kışkırtması talebinde bulunduğunu ifade etti.

Daha Çok Büyük Gösteriler İçin Bir Çok Asılsız Söylentiyi Yaydı

Terörist Zreyk; Hama’da daha büyük sayılarda ve kalabalık gösterilerin yapılması amacıyla çok sayıda asılsız söylentiyi ortalıklarda yaydığını belirterek, gösterilere kalabalık sayılarda çıkmamaları halinde Suriye ordu birlikleri ve güvenlik güçlerinin kente gireceklerini ve toplu katliamlar yapacağı söylentileri yaydığını ekledi.

Taha adlı kişinin kendisinden gösterileri görüntülemesi ve belirli medya kanallarına göndermesi talebinde bulunduğunu söyleyen Zreyk; cep telefonu için Suudi Arabistan’a ait bir sim kartı gönderdiğini ve bunun Suriye’de kontrol altına alınamayacağını söylediğini kaydetti. Zreyk; bu sim kartı aracılığı ile Cezire, Arabiye, BBC ve daha başka kanallara ilaveten Associated Press ve AFP gibi haber ajansları iletişim kurduğunu ekledi.

İnsanları En Çok Etkilediği İçin Yalanlarında İnsani Durumlara Odaklandı

Terörist Zreyk; Hama’da olup bitenlerle ilgili söylediği tüm sözlerin ve uydurduğu tüm haberlerin gösterileri sıcak ve kalabalık tutma amacıyla abartılı ve kışkırtıcı asılsız haberl olduğunu ifade etti. İnsanları yüksek düzeyde seferber etmek için asılsız haberler uydurduğunu itiraf eden Zreyk; halkı en çok provoke edebilecek konu olması nedeniyle insani konulara odaklandığını belirtti.

Bazen Görgü Tanığı Bazen de Aktivist Oluyordu

Cezire ve Arabiye kanallarında bir çok kez görgü tanığı olarak katıldığını söyleyen Zreyk; her defasında olayları abarttığını ve asılsız şeyler konuştuğunu, yaralı ve ölülerin sayılarını büyüttüğünü söyledi. Aynı zamanda; gıda, su, elektrik ve iletişimin kesilmiş olduğunu iddia ettiğini, hatta bir defasında Hama’daki suların zehirli olduğunu da söylediğini ekledi.

Daha sonra Taha adlı kişinin kendisine İngiliz bir sim kartı ve uydu yayın cihazı gönderdiğini söyleyen Zreyk; cihazı Cezire kanalına canlı yayında kullandıklarını ifade etti. Bunlara ek olarak Suudi Arabistan’da bulunan Marmar adlı kişinin aracılığı ile bir adet Thurayya cihazı aldığını, provokatör kanallarda bazen görgü tanışı bazen de Ahmet el-Hüseyin adı altında aktivist olarak çıkardıklarını itiraf etti.

Koruma İddialarıyla Halk Arasında Dehşet Saçıyorlardı

Terörist Zreyk; Attar Turkavi adlı kişiyle irtibatları olan terör gruplarının Hama’nın tüm semtlerinde yayıldıklarını kaydederek, yolları kesmesi ve barikatlar kurması aracılığı ile halkı koruduğu iddialarında bulunduklarını söyledi.

Halkı koruma iddiası altında teröristlerin kent ahalisi arasında resmen terör ve dehşet saçtıklarını ifade eden Zreyk; bu gruplar arasında çok sayıda silahlı ve bağımlı kişinin bulunduğunu ekledi.

Zreyk; aynı zamanda Hama’ya dışarıdan silah geçirme ve dağıtma girişimlerinin yapıldığını, Turkavi ve Abdüssamad el-İsa adlı ikinci bir şahsın Suudi Arabistan’da bulunan Ebu Nasır adlı bir şahıstan oldukça yüksek meblağlarda finans aldıklarını belirtti.

Suudi Arabistan’da bulunan Abdülkadir el-Şukaki’nin silah kullanmak için sürekli olarak teşvik ettiğini kaydeden Zreyk; yaklaşık olarak 900 bin Suriye lirası aldığını ekledi.

Zreyk; terör gruplarının Hama yollarında kurdukları barikatların daha sonra sivil insanlara saldırma ve taciz etme noktalarına dönüştüğünü belirtti.

Türkiye Üzerinden Yasa Dışı Yollarla Geçeceğini Söyledi

Bir süre sonra Bilal Taha adlı kişinin yedinci ayda kendisini aradığını ve İsveçli Gitten Fannie adlı bir gazetecinin yasa dışı yollarla Türkiye topraklarından Suriye’ye gireceğini kendisine telefonla bildirdiğini söyleyen Zreyk; Fransız ve İsveç bir radyoya tabi olduğunu fakat Cezire ve BBC’nin temsilcisi olduğunu söylediğini ekledi.

Zreyk; Taha’nın kendisine gazetecinin ne yapması gerektiğini bildiğini ve belli konular için Suriye’de bulunacağını söylemesi ardından, bu gazeteciyi karşıladıklarını ve her türlü ihtiyacını karşıladıklarını ifade etti.

ABD ve Fransız büyükelçilerinin Hama ziyeretleri konusunda ise Zreyk;Turkavi adlı kişinin kendisinden yollarda kurulan barikatlardaki silahları saklama çalışmalarında bulunmasını talep ettiğini, iki büyükelçiyi zeytin dalları ve çiçeklerle karşılamalarını ve her şeyin barışçıl olduğu görünümü vermelerini istediğini söyledi.

Zreyk itiraflarında; provokatör kanalların güvenlik güçlerinin işkencesiyle öldüğünü iddia ettiği İbrahim Kaşuş adlı kişinin davasını medyada kullanmaları konusuna da değindi. Bu davada büyük bir medya abartmasının yağıldığını ve gerçeklerin çarpıtıldığını belirten Zreyk; Kaşuş’un gösteriler için türkü hazırladığı hakkında söylenenlerle hiç bir ilgisi olmadığını, Asi nehri kenarında ölü olarak bulunduğunu ve bunun medyada büyük bir şekilde kullanıldığını ifade etti.

Ordudan Ayrıldıklarını İddia Etmek ve Görüntülemek İçin Kaçırdılar

Terörist Zreyk; teröristlerin yollarda kurdukları barikatlarda asker ve asayiş güçleri mensuplarını kaçırdıklarını açıklayarak, bunların çeşitli işkenceler altında ve tehditlerle ordudan ayrıldıkları ifadeleri alındığını, videoya çekilen bu ifadelerin de yine medya araçlarında kullanıldığını belirtti.

Halkı Suriye Medyasına Karşı Kışkırttı

Halkı Suriye medyasına karşı kışkırttığını da itiraf eden Zreyk; bunun üzerine vatandaşların Hama kentindeki radyo televizyon Binasına saldırdıklarını belirtti.

Zreyk; kışkırtmaları sonucunda vatandaşların radyo televizyon binasını basarak, eşyaları yağmalamaları ardından binayı ateşe verdiklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu