FotoğraflarGenel

Suriye’de tatbikatlar 4. günündede üstün bir başarı sağladı

Ordu ve Silahlı Kuvvetlerin canlı cephaneyle gerçek savaş ortamını aratmayan koşullar içinde uyguladığı askeri tatbikatlar, Hava Kuvvetlerinin birliklerin uyguladıkları teknik operasyonel eylemleriyle 4. gününde devam etti.

Düşmanın sanal hava saldırılarına karşı görevini en iyi şekilde yerine getiren savaş uçaklarının katıldıkları tatbikatlarda bombardıman uçakları ateş etkisi görevinde savaş helikopterlerinin ateş desteğinde sanal düşman hedeflerini yok etti.

Tatbikatlarda sanal düşman hattının ötesinde yapılan paraşütle atlama operasyonlarında kahraman askerimiz uygun bir süre diliminde ve üstün bir savaş performansıyla hedef bölgeyi işgal etmeyi başardılar.

Destek güç operasyonlarında ise ulaştırma uçakları havadan yük indirme çalışmalarını büyük bir başarıyla yerine getirirken; operasyona katılan sağlık araçları ve gerekli teçhizatlarla donatılmış helikopter yaralıları tahliye etme ve ilk yardım müdahalelerinde bulunma çalışmalarında bulundular.

Askeri tatbikatlarda Genel Kurmay Başkanı Korgeneral Fahd Casim el-Freyc ve Genel Kurmaylıkta üst düzey subaylar hazır bulundular.

Genel Kurmay Başkanı Korgeneral Freyc; Hava Kuvvetlerimizdeki kahramanların sahip oldukları yüksek moralle birlikte tatbikat süresince sergiledikleri üstün performans, deneyim ve başarıyı övdü.

Suriye’de bu kahramanlara benzer yiğitlerin canlarını vatan için adadıkları sürece korkuya yer olmadığını söyleyen Korgeneral Freyc; Ordu ve Silahlı Kuvvetlerimizin vatanı ve onurlu tutumlarını korumada yüksek bir irade ve büyük bir güce sahip olduğunu söyledi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı