FotoğraflarGenel

Suriye’de tatbikatlar füze birliklerinin operasyonel çalışmalarıyla sona erdi

Ordu ve Silahlı Kuvvetlerinin gerçekleştirdikleri askeri tatbikatlar bugün; Füze Birliklerinin gerçek savaş ortamını aratmayan koşullar içinde canlı cephaneyle uyguladıkları operasyonel projeyle sona erdi.

Tatbikatlarda füze birliklerimiz sanal düşmanın derinliklerinde bulunan hedeflere yoğunlaştırılmış saldırılarda bulundu.

Tatbikatların tüm süreçlerinde füze birliklerindeki kahramanlarımızın tümünde büyük bir moral ve üstün bir performans gözlemlenmesiyle; kahramanlar kendilerine ve ellerindeki silahlara güvenlerinin yanında vatan ve onurunu her zaman ve her koşulda savunmaya hazır olduklarını vurguladılar. Kahraman askerlerimiz, belirlenen sınırlar içinde her hangi bir düşman hedefi yok etmeye hazır olduklarını gösterdiler.

Muhtelif türleriyle fırlatılan füzeler ve hedeflerin yüksek bir hassasiyetle isabet edilmeleri füze birliklerindeki kahramanların aldıkları nitelikli eğitimin yanında silahların yok etme enerjisini en iyi şekilde kullanabilme yeteneklerini kanıtladı.

Operasyonel projede Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutan Yardımcısı Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Korgeneral Davut Abdullah Raciha ve eski Savunma Bakanı Mustafa Tlas’ın oğlu Korgeneral Telal Tlas’ın yanı sıra Ordu ve Silahlı Kuvvetlerde üst düzey subaylar hazır bulundular.

Ordu ve Silahlı Kuvvetler genel Komutanı Yardımcısı Korgeneral Raciha; harcanan büyük çabaları överek, güzel bir şekilde hazırlık yapmaları ve üstün başarılar kaydetmeleri nedeniyle füze birliklerine şükranlarını takdim etti.

Tatbikatların farklı süreçlerinde kaydedilen üstün performans ve büyük başarılara dikkat çeken Korgeneral Raciha; füze birlikleri ve komutasına sergiledikleri üstün performansı korumakla birlikte vatanı savunmada üstülerine düşen görevi yerine getirmek için her daim hazır olmaları önemine vurgu yaptı.

Korgeneral Raciha; Suriye’nin her zaman Arapların çarpan yüreği ve güçlü kalesi olarak kalması, vatan ve vatandaşların güvenliği, istikrarı, onur ve haysiyetinin savunulması için tüm birlikleriyle Ordu ve Silahlı Kuvvetlerimizin üstüne düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye hazır olduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu