Genel

Suriye’de temizlenen bölgelerde normal yaşamı sağlama icraatları masaya yatırıldı

Suriye Bakanlar Konseyi bugün Başbakan Riyad Hicab başkanlığında düzenlediği oturumda; ekonomi ve hizmet durumlarına ilişkin konuların yanında teröristlerden temizlenen bölgelerde normal yaşamı sağlama amacıyla harcanan çabaları masaya yatırdı.

Bakanlar Konseyi tartışmalarında, teröristlerin öldürme, kaçırma, gasp, yağmalama ve dehşet saçma eylemleri neticesinde evlerinden ve işyerlerinden göç eden vatandaşların evlerine ve mülklerine dönmeleri, teröristlerden temizlenen bölgelerde altyapı ve hizmet durumlarının iyileştirilmesi için harcanan çabaları değerlendirirken bu çabaların hızlandırılması önemine vurgu yaptı.

Terör eylemlerine tanık olan bölgelerde hasara uğrayan altyapı ve hizmet kurumları çalışmalarının hızlandırılması amacıyla da Bakanlar Konseyi; bu bağlamda kamu kurumlarıyla imzalanacak sözleşmelerin derhal işleme girmesi için gereken icraatları alma kararı aldı.

Oturumda konuşma yapan Hizmet İşlemlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı ve Yerel İdareler Bakanı Ömer Ğalavanci; mübarek Ramazan ayı münasebetiyle gıda ve farklı tüketim maddelerinin yanında elektrik ve sağlık hizmetlerine talebin arttığını ifade ederken bakanlığın bu artan ihtiyacı karşılamak için harcadığı çabalar hakkında bilgi verdi.

Bu bağlamda Başbakan Hicab; Elektrik Bakanlığından gereken icraatları alması ve artan talebi karşılaması talebinde bulundu.

Bakanlar Konseyi ardından oturum gündeminde yer alan bir dizi karar tasarısını tartışarak karara bağladı.

Oturumda Ulusal Uzlaşma İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Haydar; bakanlığın misyon ve sorumlulukları kapsamında geçen hafta içinde bulunduğu çalışma ve etkinlikler hakkında brifing verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu