Cinayet ve Katliamlar

Suriye’de terör ateşi ve bombalarıyla bir kaç vatandaş yaralandı

Suriye’de eli kanlı silahlı terör grupları muhtelif bölgelerde asayiş güçleri ve sivil insanları hedef almaya devam ederken, bubi tuzakları kurma ve bombalı eylemlerini sürdürüyor.

Teröristlerin Hama Kentinin Sabuniye Bulvarında ektikleri bir bombanın patlaması sonucunda Riyad Halit Leyla adlı sivil vatandaş yaralandı. Orta derecede yaralanan Leyla, tedavi için hastaneye kaldırıldı.

Kaçırdıkları Cami İmamını Öldürüp Attılar

Öte yandan güvenlik birimleri; Hama kırsalında düşen güney Elfan Köyü Camisinin imam ve hatibi Şeyh Mhamut Halid Derviş’in cansız bedenini buldular.

Teröristler bir kaç gün önce kaçırdıkları cami imamı Şeyh Derviş’i öldürmeleri ardından kuzey Elfeyn köyünün tarım arazisine attılar.

Tren Raylarına Sabotaj Girişimi

Bu arada bomba imha ekipleri İdlib kırsalının Beşmaron Bölgesinde demiryolu raylarını sabote etmek için konulan iki bombayı etkisiz hale getirdiler.

SANA Muhabiri; etkisiz hale getirilen terör bombalarının her birinin 100 kg ağırlığında olduğunu aktardı.

Vatandaşın Arabasını Kurşun Yağmuruna Tuttular

Bu arada silahlı bir terör grubu Dera kırsalının Şecere Beldesinde Ebu Sueyfan lakaplı Muhammed Hayr Yasin adlı sivil vatandaşın arabasını kurşun yağmuruna tuttular.

Teröristlerin beldeden geçen arabayı taramaları neticesinde Yasin ve ona refakat eden eşi yaralandılar.

Yaralanan Onbaşı Şehit Oldu

Halep Kentinin eski Süryan Semtinde teröristler tarafında yerleştirilen bir bombanın dün asayiş devriyesinin geçişi sırasında patlamasıyla ağır yaralanan bir asayiş mensubu bugün şehit oldu.

SANA’ya konuşan yetkili bir kaynak; dün patlayan terör bombasında yaralanan Onbaşı Ammar Meşhur el-Halil’in şehit düştüğünü, devriyede bulunan dört asayiş mensubunun ise hastanede tedavileri sürdüğünü belirtti.

Cami ile Hastane Arasında Bomba Bulundu

Teröristlerin Deyrezzor Kentinde Enver el-Rahman Camisi ile askeri hastane arasında yerleştirdikleri bir bomba uzman ekipler tarafından etkisiz hale getirildi.

Deyrezzorlu bir kaynak; teröristlerin 75 kg ağırlığında yerleştirdikleri bombayı uzaktan kumandalı cihazla patlatmak üzere hazırladıklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu