Genel

Suriye’de terör eylemlerinde bulunanların çoğu Suriyeli değildir

Antakya ve Tüm Doğu Ortodoks Rumlar Patriği Ignatios IV Hezim; Suriye’nin halkın birliği ve ulusal birliği sayesinde maruz kaldığı komploya karşı büyük bir zafer elde edeceğini söyledi.

Suriye’yi ziyaret etmekte olan Hindistanlı akademisyen, araştırmacı ve gazetecilerden oluşan heyetle bir araya gelen Patrik Hezim; terör eylemlerinde bulunanların büyük çoğunluğunun Suriyeli olmadıklarına işaret ederek, onurlu Suriye halkının vatansever olduğunu ve komplonun boyutlarını idrak ettiğini ifade etti.

Suriye topraklarının semavi tüm dinlerin beşiği olduğuna işaret eden Patrik Hezim; nurların bu diyarlardan tüm dünyaya hareket ettiklerini belirtti.

Patrik Hezim; Suriye halkının dostları olduklarını iddia eden bir kısım tarafların Suriye ve halkına iyilik istemediklerine işaret ederek, sevgi ve barışın hareket noktasını oluşturan bu toraklara zarar vermeye çalıştıklarını ekledi.

Görüşmede Hindistanlı heyet üyeleri; Suriye’de gerçekleri meydanlarda görmek istediklerini ifade ederek, gördüklerini tarafsız bir şekilde kendi kamuoylarına taşıyacaklarını söylediler.

Farklı bölgeleri ve yerleri dolaştıklarını ifade eden heyet üyeleri; Suriye’ye karşı yürütülen medya savaşının boyutlarını daha iyi anladıklarını belirttiler.

Hindistanlı heyet üyeleri; Suriye’nin en kısa zamanda eski güvenlik-istikrarına kavuşması temennilerinde bulunarak Suriyeli tüm tararların siyasi çözümde çıkarları bulunduğuna dikkat çektiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu