Genel

Suriye’de terör eylemlerine karşı etkin ve güçlü önlemler alınmalıdır

Suriye Bakanlar Konseyi; terör gruplarının Homs kırsalında düşen Huvla Bölgesinde işledikleri dehşet verici çirkef katliamın dış güçler tarafından destekli terör planlarına karşı koymada Suriye halkının azim ve iradelerini kıramayacağını belirtti.

Bakanlar Konseyi Adil Sefer başkanlığında düzenlediği oturumda; insanlık ve tüm dinlerden uzak olan bu vahşetin Suriye’nin ulusal birlik-beraberliğini, milli ve ulusal davalardaki mücadeleci tutumlarını, halkını ve toprak bütünlüğünü hedef alan dış planlar doğrultusunda yapılan provokasyon ve tırmandırma kapsamında geldiğini ifade etti.

Dış taraflardan desteklenen eli kanlı terör gruplarının çirkef eylemlerine sınır koyma ve vatandaşların can-mal güvenliklerini sağlamada etkin, kararlı ve güçlü önlemlerin alınması gereğine vurgu yapan bakanlar konseyi; kamu ve özel mülklerin korunması gereğine dikkat çekti.

Bakanlar konseyi; ulusal güvenlik ve istikrarı hedef alan bu terör gruplarına sınır koymada vatandaşların gösterdikleri bilinç ve işbirliğini övdü.

İlgili kurumlardan terör eylemleri neticesinde zarar gören masum vatandaşlara destek sağlanması talebinde bulunan bakanlar konseyi; hizmet ve alt yapı kurumlarını hedef alan teröristlerin hakkettikleri cezayı alacaklarını kaydetti.

Öte yandan konsey; maliye bakanının Rusya’ya bulunduğu ziyaret ve bu ziyarette iki ülke arasında ekonomi, ticaret, kalkınma ve bilimsel alanlarda işbirliğini geliştirmede elde edilen sonuçlar hakkında bilgi aldı.

Oturumda telif hakkı ve daha bir dizi konuya ilişkin kararlar onaylandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı