Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’de terör grupları vatandaşlara yönelik saldırılarını sürdürüyor

Suriye’de silahlı terör grupları Dera ilinde sivil vatandaşlara karşı saldırılarını tırmandırırken, bu saldırılar neticesinde bugün, aynı aileden iki kardeş ve bir vatandaş daha şehit düştü.

Teröristlerin Dera’da açtıkları ateşte ayrıca bir öğretmen yaralandı.

SANA Muhabiri Dera’da yetkili bir kaynaktan naklen; teröristlerin Dera Kentinde arabalarını yakmaları ardından Muhammed Sait Ebu Nebbut (36) ve Musa Sait Ebu Nebbut (22) adlı iki kardeşe ateş açarak şehit ettikleri aktardı.

Bir başka terör grubu da Dera iline bağlı Nasib köyünden Ahmet el-Ruveysi adlı vatandaşa ateş açarak şehit etmesi ardından, cansız bedenini Um el-Mayazin Köyünde bir kanalizasyon çukuruna atmaya çalıştı.

Vatandaşlara saldırıları kapsamında teröristler Şeyh Meskin Kentinden Cevdet el-Vezzani adlı öğretmene ateş açarak, bacağından ağır bir şekilde yaraladı.

Teröristler Tarafından Kaçırılan Bir Çok Asker Kurtarıldı

Öte yandan güvenlik birlikleri bugün Homs kırsalında düşen Resten Kentinde gerçekleştirdiği nitelikli bir operasyonda terör gruplarıyla sıcak temasa girdi.

Meydana gelen çatışmada teröristlerin geçen bir kaç gün içinde kaçırdıkları bir çok asker kurtarılırken, bir çok terörist ölü ve yaralı düştü.

SANA Muhabiri, çatışmada bir kısım teröristlerin kaçmayı başardıklarını aktardı.

Bayyada’da Vatandaşlara ve Asayiş Güçlerine Saldırdılar

Bu arada terör gruplarının Homs’a bağlı Bayyada Bölgesinde sivil vatandaşlar ve asayiş güçlerine silahlı saldırılarda bulunmaları neticesinde bir kaç vatandaş ve asayiş mensubu şehit düştüler.

SANA Muhabiri; güvenlik birimlerinin söz konusu terör gruplarını kovaladıklarını, meydana gelen çatışmada bir kısmının ölü ve yaralı düştüklerini aktarırken, bir çok teröristin de tutuklandığını söyledi.

Havan Toplarıyla Yerleşim Semtlerine Saldırdılar

Silahlı terör grupları yine Homs Kentinde asayiş güçlerinin vatandaşların güvenliğini sağlamak için kurdukları barikatlara silahlı saldırılarda bulunurken, bir kısım sivil yerleşim semtlerine de havan toplarıyla saldırdılar.

Teröristlerin saldırıları sonucunda Homs Petrol Rafinerisinin haremine 3 havan topu düştü.

Vatandaşları Engellemek İçin Barikatlar Kurdular

Diğer yandan silahlı terör grupları Homs iline bağlı Kaletulhusn Beldesinde barikatlar kurarak, vatandaşları hareket etmekten men etmeye çalıştılar.

Homs ve İdlib’te ise terör grupları, silah zoruyla bir kısım özel ve kamu aracını gasp etme eylemlerinde bulundular.

İdlib Devlet Hastanesi yakınlarında açtıkları yaylım ateşinde ise teröristler, Abdürrauf Miylani adlı bir eczaneciyi yaraladılar.

Bludan Bölgesinde Bir Çok Ev ve Villaya Saldırdılar

Teröristler; dün kaçırdıkları ve katledip öldürmeleri ardından İdlib’in Muarratulnuman kentinde cansız olarak bulunan Er Asker Bilal Hasan’ın naşını taşıyan ambulans aracını çaldılar.

Silahlı terör grupları Şam kırsalında düşen Bludan bölgesinde de; bir çok bina ve villaya baskın düzenleyerek yağlama, çalma ve sabotaj eylemlerinde bulundular.

Sokak ve Caddelere Yerleştirdikleri Bir Çok Bomba Etkisiz Hale Getirildi

Öte yandan bomba imha ekipleri; silahlı terör gruplarının Şam kırsalına bağlı Madaya Kentinde sokak ve caddelere yerleştirdikleri çok sayıda bombayı etkisiz hale getirdi.

SANA Muhabiri; güvenlik birliklerinin Madaya bölgesinde teröristlere ait bir ev bulduğunu ifade ederken; bu evde çok sayıda ve muhtelif türlerde otomatik silahlar, mühimmat ve askeri üniformalar ele geçirildiğini aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı