Genel

Suriye’de terör gruplarına yönelik operasyonlar başarıyla sürüyor

Suriye Silahlı kuvvetleriterör gruplarıyla mücadelesini sürdürürken teröristleri kökünden kurutmayı hedefleyen operasyonlarında silahlı terör gruplarına ağır kayıplara uğratıyor.

Halep kentinde operasyonlarına devam eden Suriye silahlı kuvvetleri Halep el-Cedide bölgesinde Cemiyet el-Zehra ve Meyselun semtleriyle el-Sicn Caddesi ve Agyor kavşağında teröristleri kovalamayı sürdürdü.

SANA muhabiri resmi bir kaynağa dayanarak Suriye silahlı kuvvetlerinin çok sayıda teröristi ölü ve yaralı olarak ele geçirdiğini, ölüler arasında yabancı uyrukluların bulunduğunu bildirdi.

Bununla birlikte resmi bir kaynak SANA muhabirine, silahlı kuvvetlerimizden bir birliğin Salahaddin semtine kadın kıyafetleriyle sızmaya çalışan silahlı bir terör grubunu yakalamayı ve semtteki bazı binalara tuzak kurup içindeki teröristleri etkisiz hale getirmeyi başardığını açıkladı.

Diğer yandan silahlı terör gruplarının Bavabat el-Kasab bölgesine fırlattıkları RPG roketi Ermeni Ortodoks Piskoposluğu binasına isabet ederken binada maddi hasara yol açtı.

Öte yandan silahlı terör grupları ordu birliklerimizin abluka altına alması, kiralık teröristlerin karargâhları ve silah depolarını bombalaması ardından mühimmat eksikliğinden şikâyet etmeye başladı.

Silahlı kuvvetlerimiz, el-Azamiye, el-Sukkari ve el-Ansari semtlerinde kiralık teröristlerin silah depoları ve karargâhlarını hedef alan nitelikli operasyonlar gerçekleştirirken teröristlerin çoğunu öldürüp silahlarını yok etti.

Bu arada Suriye silahlı kuvvetleri Bab el-Hadid ve Cub el-Kubbe bölgelerinde birçok teröristi öldürüp yaraladı.

Resmi bir kaynak SANA’ya, öldürülen teröristlerin arasında Bab el-Hadid bölgesinde en büyük terör grubunun lideri terörist Yahya Behçet’in öldürüldüğünü, Duşka monte edilen aracının tahrip edildiğini bildirdi.

Kaynak ayrıca, Libya uyruklu bir tetikçinin Bab el-Hadid yakınlarındaki Cub el-Kubbe bölgesi yakınlarında öldürüldüğüne işaret etti.

Kaynak, öldürülen terörist Cemal’in terör grubu elemanlarının çoğunun Libya uyruklu olduklarına dikkat çekti.

İdlib kentinde ise, silahlı bir terör grubu Eriha ve Serakeb bölgelerini birbirine bağlayan yolda iki sivil araca ateş açarak araçlardan birinin içinde bulunan 1,5 yaşındaki Abdullah Abdo’yu şehit ederken bebeğin babası Muhammed Abdo, ablası Cüheyna’yı yaraladı.

İkinci araçta bulunan Velit Bekri şehit düşerken oğlu Muhammed ağır şekilde yaralandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu