Genel

Suriye’de terör mağdurlarına yardım çalışmaları sürüyor

Suriye Tarım Bakanı Suphi el-Abdullah bugün Dünya Gıda ve Tarım Örgütünün (FAO) Suriye Temsilcisi Abdullah Tahir Bin Yahya ile terör eylemleri neticesinde hasara uğrayan bölgelerde tohum, hayvan yemi ve hayvan dağıtımı mekanizmasını masaya yatırdı.

Terör nedeniyle mağdur olan ve yardıma ihtiyacı olan ailelerin belirlenmesi çalışmalarının tamamlanması ve yardım dağıtım çalışmalarının hızlandırılması çağrısında bulunan Abdullah; Tarım Bakanlığının başta FAO olmak üzere ilgili bütün taraflarla birlikte terörden zarar gören bölgelerin ekonomik ve sosyal yönden güçlenmelerini sağlamak için çalışmalar yürüttüklerini beyan etti.

Öte yandan FAO’nun terör mağduru ve yoksul ailelere yardım sağlamaya büyük bir önem verdiğini dile getiren Bin Yahya; FAO’nun süt, yün, sebze, meyve ve bal gibi temel ihtiyaca yönelik üretiminin en üst sınıra ulaştırılması amacıyla sağladığına işaret etti.

FAO’nun; insani yardım programı çerçevesinde Suriye’de yaşanan terör olayları sonucu mağdur olan ailelere yardım sağlamakla ilgili projeler sunacağını ifade eden Bin Yahya; FAO’nun Suriye’de yaşanan olaylar sürecince mağdurlara sağladığı yardımlar hakkında bilgi verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı