Genel

Suriye’de terör olaylarında maddi zarar gören vatandaşlara tazminat ödeniyor

Ülkenin farklı bölgelerinde meydana gelen ve sivillerden yada askerlerden kurbanların gitmesine yada maddi hasarların meydana gelmesine yol açan olayların gerçeğini araştırmakla mükellef yargı komisyon ve bu komisyona tabi olan illerdeki yan komiteler çalışmalarını tüm hızla sürdürüyor.

Komisyon bugün tüm valiliklerden; eylemlerde mülkleri hasar gören vatandaşların tazminat almaları amacıyla takdim ettikleri dikeçle ve sayılarına ilişkin bilgileri komisyona takdim etme talebinde bulundu.

SANA’ya konuşan Komisyon Başkanı Yargıç Ahmet Zaher el-Bekri; böyle bir talepte bulunmalarından temel hedefin; üzücü olaylar nedeniyle mülkleri zarar gören vatandaşların sorunlarına hızlı ve etkin çözümler takdim etmek olduğunu söyledi.

Bu arada Yargıç Bekri daha önce bulunduğu benzer bir açıklamada; komisyonun araştırdığı davalar arasında mülklere yapılan saldırılar, vefat ve yaralanma davalarının bulunduğunu belirterek, davaların bir bölümünün tamamlanıp ilgili yargı kurumlarına sevk edildiklerini açıklamıştı.

Komisyon Röportörü Muhammed Halef ise; komisyonun şikayet dilekçeleri almaya devam ettiğini belirterek, elindeki davalara ilişkin gerçekleri araştırma ve soruşturma çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı