Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’de terör saldırılarında yaşamlarını yitiren 12 şehit toprağa verildi

Suriye’nin Homs, Dera ve Şam Kırsalında vatani görevlerini yerine getirdikleri sırada silahlı terör gruplarının kurşunlarına hedef olarak yaşamlarını yitiren 12 şehit dün Şam’da Teşrin, Lazkiye’de Zahi Ezrak Askeri Hastanelerinde düzenlenen resmi törenlerle son yolculuklarına uğurlandılar.

Şehitlerin bayrağa sarılı cenazelerinin omuzlarda taşındığı törende ordu bandosu şehit ve veda marşlarını çaldı.

Uğurlanan şehitlerin isimleri; Süveyda’dan Uzman Çavuş Rami Sadu el-Halebi, Homs’tan Uzman Çavuş Abdullah Muhammed Kasım, Lazkiye’den Çavuş Beşşar Faysal Sbayha, Dera’dan Çavuş Muhammed Ali Hasan Müslüm, İdlib’ten Onbaşı Abdülkerim Ali Sellum, Lazkiye’den Onbaşı Muhammed Abdullah el-Kürdi, Dera’dan Onbaşı Abdülrauf Muhsin Tbayş, Süveyda’dan Er Asker Naci el-Mutlak, Şam Kırsalından Er Asker Alnet Avda el-Dahric, Deyrezzor’dan Er Asker Mustafa Sait el-Muhammed ve Homs’tan Er Asker el-Yenal Muhlis el-Ali olarak açıklandı.

Törenlere katılan şehit yakınları komplocular ve hainler karşısında verdikleri mücadelede vatan topraklarını kanlarıyla sulayan şehitlerin vatana daha da güçlendirdiklerine dikkat çekerek Suriye’nin şehitleri sayesinde düşmanları karşısında eskisinden daha asi ve kararlı bir duruş sergileyebildiğini aktardılar.

Suriye’nin benimsediği siyasetin temelinde dış egemenliği ve dikteleri reddederek vatan onuru ve bağımsızlığını koruma ilkesi bulunduğunu belirten şehit yakınları şehitlerin fedakârlıklarıyla Suriye’nin her zaman ulusal ilkelerine ve kararlarına bağlı kalacağını kaydettiler.

Şehit yakını olmaktan gurur duyduklarını söyleyen şehit yakınları vatan değerleri ve onuru uğruna şehit düşmenin onurlu her Suriyeli için bir şeref teşkil ettiğini dile getirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı