Cinayet ve KatliamlarSuriye Düşmanları

Suriye’de teröristler 1300′den fazla ateşkes ihlalinde bulundu

Suriye Enformasyon Bakanı Adnan Mahmut, silahlı terör gruplarının 1300′den fazla ateşkes ihlalinde bulunduklarını belirtti.

Mahmut verdiği demeçte, silahlı terör gruplarının sivil vatandaşlar ve güvenlik güçlerine karşı katliam, bombalama, kaçırma ve suikast eylemlerini tırmandırdıklarını ifade ederek ateşkesin yürürlüğü girmesinden bu yana belgelenmiş 1300 ateşkes ihlali kaydedildiğinin altını çizdi.

Suriye’nin Annan planıyla ilgili sorumluluklarını yerine getirdiğini belirten Bakan Mahmut, Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanının Annan’a bu ihlalleri mektuplar aracılığıyla bildirdiğine değindi.

Enformasyon Bakanı, Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan gibi ülkelerin Suriye’nin maruz kaldığı terörle ittifak kurduğunu ve silahlıları destekleyerek Suriyeli vatandaşları hedef alan katliamlara ortak olduğunu vurguladı. Bu ülkelerin işlenen katliam ve saldırıların ahlaki ve kanuni sorumluluğunu yüklenmesi gerektiğini bildiren Mahmut, bu ülkelerin Annan planın başarısızlığını uygulanmadan önce ilan ettiklerine işaret etti.

Bakan Mahmut, Enformasyon Bakanlığının Arap ve yabancı 98 medya organına Suriye’ye giriş izni verdiğini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı