Cinayet ve Katliamlar

Suriye’de teröristler 14 kişiyi öldürüp cesetlerini parçaladı

Silahlı terör grupları Suriye’nin Homs ilinde 14 vatandaşı kaçırarak, en çirkef işkencelerde bulunduktan sonra vahşice öldürdüler ve cesetlerini parçaladılar.

Adli Tıp Uzmanı Dr Muhammed Şahin; Homs Devlet Hastanesine 14 vatandaşa ait cesedin geldiğini ve tümünün vahşice öldürülmüş olduklarını belirtti.

Dr Muhammed; cesetlerin arasında kafadan yada göğüsten kurşun isabetleri bulunduğu gibi; kimisinin de cesedi kömürleşme derecesine yakılmış olduğunu ifade ederken ayrıca cesetlerin üzerinde bıçak ve satır izlerinin bulunduğunu açıkladı. Bunlara ek olarak bazı cesetlerde asılma izi, parçalama ve tahrip izlerinin bulunduğunu ekledi.

Şehit Heysem Niğme Curcos; babasının en son Homs kentine gitmek için evden ayrıldığını, uzun bir süre kaybolması ardından onu aramak için devlet hastanesine gittiklerini söyledi. Daha sonra ise Sukelhaşiş semtinde silahlı terör grupları tarafından öldürüldüğünü duyduklarını ekledi.

Şehit er asker Hüsam Hassun’un babası ise; çocuğunun asker defterini teslim alması ve vatani hizmetine başlamak üzere bu ayın 20’sinde Homs Askerlik Şubesine gittiğini ve ogünden beri haberini almadıklarını açıkladı.

Şehit babası Homs Devlet Hastanesine bir çok cesedin ulaştığı haberini televizyonda duymaları ardından Hastaneye gittiklerini ve genç oğlunun cesedini orada bulduklarını ifade etti.

Şehit naaşlarının görüntüleri; silahlı terör gruplarının işkence etme ve öldürmedeki vahşetlerini ifade ederken, bu teröristlerin insan ahlakı ve duygularından ne kadar uzak olduklarını ortaya koyuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı