GenelSuriye Düşmanları

Suriye’de teröristler ABD ve İsrail silahları ile saldırıya geçtiler

Suriye’nin Humus kenti dün silahlı çatışmaların şiddet kazandığına şahit olurken milis gruplar ellerinde taşıdıkları ABD ve İsrail yapımı silahlarla Suriyeli güvenlik güçlerine karşı saldırıya geçtiler.

Suriye’deki milis grupların dün sabah Humus kentine karşı saldırıya geçmeleri üzerine söz konusu silahlı gruplarla Suriye Ordusu ve güvenlik güçleri arasında yoğun bir çatışma yaşandı. Çatışmaların devamında milis grupların geri çekilmeleriyle Suriye Ordusu onları takibe başladı.

Humus’ta Suriye Ordusunun tam teyakkuz halinde olduğu ilan edilirken, alınan bir başka habere göre, Humus eyaletinin Er Resten bölgesinde silahlı gruplar bu bölgeyi kısmen kendi kontrolleri altında tutmaktalar. Bu bölgede çıkan çatışmalarda Suriye Ordusu ve güvenlik güçlerinden 100’ü aşkın kişi öldürüldüğü söyleniyor.

Yine bir başka habere göre, Suriye’de en yoğun çatışmalar Suriye’nin dağlık bölgesinde bu ülke Ordusuyla silahlı gruplar arasında yaşanmakta. Silahlı gruplar çatışmalarda ABD ve korsan İsrail yapımı gelişmiş askeri silah ve donanımı kullanıyorlar. Bugüne kadar Suriye Ordusunun birçok tank ve zırhlı taşıtı, Amerikan ve İsrailli gelişmiş silahların isabetine uğrayarak imha edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı