Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’de teröristler askeri otobüse saldırdı; 4 Şehit 8 yaralı

Askeri bir vardiya otobüsünün bugün sabah saatlerinde Şam kırsalında düşen Yafur bölgesinde geçişi sırasında silahlı bir terör grubunun el yapımı bir bombayı patlatması neticesinde 4 asker şehit düştü, 8 asker de yaralandı.

Şehit düşen asker; Astsubay Üstçavuş Gassan Fahd Mazlum, Astsubay Üstçavuş Selman Tahir Zahlut, Astsubay Üstçavuş Yakup Ali Beddur ve Astsubay Üstçavuş Muhammed Yusuf el-Ali.

SANA Muhabiri askeri yetkili bir kaynaktan naklen naklen; silahlı terör grubunun el yapımı bombayı askeri vardiya otobüsünün sözü geçen bölgedeki askeri birliğe doğru yol aldığı sırada patlattığını aktardı.

Bombalı saldırıya maruz kalan otobüste bulunan ve saldırı neticesinde yaralanan Astsubay Çavuş Cafer Selman; teröristlerin el yapımı bombayla vardiya otobüsünü hedef almaları ardından yoğun bir şekilde yaralılara ateş açtıklarını söyledi.

Otobüste bulunan Çavuş Habip Sakır; “sabah saatlerinde birliğimize gittiğimiz sırada yolun sağ tarafına yerleştirilen el yapımı bir bomba gördük ve aniden otobüs havaya uçtu.. ardından teröristler bizleri yoğun ateşe tuttular..” dedi.

Çavuş Şadi Farfur da; Birliğe giderken yolda bulunan bir köprüyü yaklaşık olarak 1.5 km mesafe geçmeleri ardından aniden patlamanın olduğunu ve ardından teröristler tarafından yoğun ateşe tutulduklarını söyledi.

Öte yandan silahlı bir terör grubu dün, Homs kırsalındaki el-Sabga köyü kavşağında Albay Gassan Abdullah Hamit’i kaçırdı.
Silahlı bir terör grubu dün, Homs kırsalındaki el-Sabga köyü kavşağında Albay Gassan Abdullah Hamit’i kaçırdı.

SANA muhabiri, albayın el-Ksayr bölgesinden görev yeri el-Sabga Havalimanına gitmekte iken silahlı terör grubu tarafından kaçırılarak bilinmeyen bir yere götürdüğünü bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı