Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’de teröristler askeri yetkililere suikast girişiminde bulundu

Suriye’de teröristler Şam kırsalının Hacer el-Esved bölgesinde Albay Mehdi İbrahim ve Albay Ali İbrahim’e bulundukları suikast girişiminde Albay Mehdi’yi şehit ederek Albay Ali’yi yaraladılar.

İl Emniyet Müdürlüğünden SANA’ya açıklama yapan bir kaynak; eli kanlı teröristlerin sabah saat 06:30 sularında görevlerine gitmek için yola çıkan iki albaya pusu kurduklarını ve yoğun ateş açmaları sonucunda Albay Mehdi’nin olay yerinde şehit düştüğünü belirtti.

Kaynak; Albay Ali’nin yaralanmasına rağmen teröristlere ateş açtığını ve birini yaraladığını ifade ederken, teröristlerin kullandıkları arabayı bıraktıklarını ve albayların kullandıkları arabayla kaçtıklarını söyledi.

Teröristlerin kullandıkları arabanın çalıntı olduğunu söyleyen Kaynak, içinde bir otomatik silahın bulunduğunu ekledi.

Öte yandan kaynak; eli kanlı bir başka terör grubunun yine Şam kırsalında düşen Artuz Beldesinde Astsubay Üstçavuş Liva İsa Hasan’a suikast düzenledi.

Kaynak Katana bölgesinde ise teröristlerin bostanlardan vatandaşlara doğru yoğun bir şekilde ateş açtıklarını ifade ederken bunun sonucunda Fadi Selim İbrahim adlı bir vatandaşın şehit düştüğünü, Ramiz Nasır İbrahim, Zeki Ahmet Ahmet, Şhada İlyas Cefle ve eşi İyva Nahla’nın yaralandıklarını ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı