Genel

Suriye’de teröristler bir çok bölgede ateşkes ilanını ihlal etti

Suriye Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanlığı; ordunun kurban bayramı süresince askeri operasyonlarını durdurmaya ilişkin 25 Ekim tarihli ilanı ve bu ilanına bağlılığına açık bir ihlal olarak silahlı terör grupların bugün saat 12:30 civarına kadar bazı askeri mevkilere saldırılarda bulunduklarını belirtti.

Komutanlık bugün yaptığı açıklamada; silahlı terör grupların Deyrezzor Kentinde saat 07:25’te Halebiye Bölgesinde, 07:30’da Cbeyle Semtinde ve 07:35’te Siyasi İdare Bölgesindeki askeri barikatlara ateş açtıklarını belirtti.

Teröristlerin Dera’da saat 07:15’te Kültür Merkezi yakınlarındaki askeri barikata ateş açtıklarını ifade eden Komutanlık; saat 07:00’da İdlib’in Harem, Salkin, Vadi el-Dayf ve el-Allena bölgelerinde askeri mevkilere saldırdıklarını belirtti.

Komutanlık; silahlı teröristlerin Homs Kentinin Babhud Semtindeki askeri barikata saat 11:00’da ateş açtıklarını ifade ederken, kırsala düşen Telkelah Kentinde saat 09:00′da muhtelif tür silahlarla asayiş güçlerine ateş açtıklarını açıkladı.

Komutanlık ayrıca; teröristlerin Şam kırsalına düşen Haresta, İrbin ve Duma bölgelerinde de saat 09:00’dan itibaren saldırılarda bulunduklarını vurguladı.

Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanlığı; bayram süresince askeri operasyonları durdurma ilanının içeriği kapsamında kahraman silahlı kuvvetlerimizin teröristlerin söz konusu ihlallerine karşı koyduğunu belirtti. Silahlı kuvvetlerimizin ateş açan saldırgan teröristlere karşılık verdiğini belirten Komutanlık; kaçan teröristleri kovuşturduğunu ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu