Cinayet ve KatliamlarGenel

Suriye’de teröristler bomba hazırlarken 3 katlı binayı havaya uçurdu

Suriye’de Tartus iline bağlı Banyas Kentinde teröristlerin 3 katlı bir binada bulunan bir dairede el yapımı bomba hazırlarken meydana gelen patlamada bina havaya uçtu.

SANA’ya konuşan resmi bir kaynak; teröristlerin hazırladıkları bombanın ellerinde infilak etmesiyle meydana gelen patlama sonucunda Adnan Muhammed el-Masri, Yahya Ahmet el-Ziyr ve Bedir Ahmet el-Dayii adlı 3 teröristin öldüklerini belirterek civardaki binalarda da maddi zararların meydana geldiğini belirtti.

Kaynak, binada bulunan 3 yaşındaki Şhade Şaban adlı çocuğun vefat ettiğini, Hasan Şaban adlı sivil vatandaşın yanı sıra Fatima Yasin ve çocukları Ömer, Hala ve Ahmet’in yaralandıklarını söyledi.

Binanın zemin katında oturan Abdullah el-Dayii SANA muhabirine yaptığı açıklamada; gece yarısından sonra saat 00:30 sularında şiddetli bir patlama sesi duyduğunu ve binanın yıkıldığını söyledi. İtfaiye ve ambulans araçlarının derhal olay yerine geldiklerini ve yaralıları enkaz altından kurtardıklarını ifade eden Dayii; yaralı eşi ve çocuklarının Banyas Devlet Hastanesine kaldırıldıklarını ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı