Genel

Suriye’de teröristler çaldıkları ambulanları silah taşımada kullanıyor

Suriye güvenlik birimlerinin bu sabah Hama’ya bağlı Misyaf köprüsünde bir ambulans aracı kullanmakta olan silahlı terör grubuyla çatışmaları sonucunda silahlı terör grubu üyelerinin tümü etkisiz hale getirildi.

SANA muhabirinin edindiği bilgiye göre; ambulans aracının aranmasıyla içinde 141 adet kalaşnikof, mermi dolu 125 adet şarjör, çok sayıda boş şarjör, bol miktarda mühimmat, bir çok RPG roketatarı, muhtelif türlerde 5 adet makineli tüfek ve 2 adet dürbünlü silah bulunduğunu kaydetti.

Silahlı terör grupları ambulans araçlarını silah taşımak için kullanmasından önce hastaneleri, sağlık merkezlerini ve ambulans ekiplerine karşı silahlı saldırılarda bulunmaları sonucu sağlık ekipleri üyelerinden 15’in üzerinde şehit ve 27’nin üzerinde sağlık görevlisini yaralamıştı. Bununla birlikte silahlı terör grupları 48 sağlık merkezini yakmış, silahlı saldırılarında 16 hastaneyi hedef almış ve 138 ambulans aracını tahrip etmiş veya çalmışlardı.

Öte yandan sınır güvenlik güçlerinin bugün Hama’ya bağlı Selemiye bölgesinde arkeolojik bir bölgede silahlı bir terör grubuyla girdiği çatışmada bir yarbay ve bir çavuş şehit düştü.

SANA muhabirinin edindiği bilgiye göre Yarbay Yaser Hıdır Abbas ve Çavuş Hasan Herfan Paşa’nın çatışmada şehit düştüğünü aktardı.

Muhabir silahlı terör grubuyla girilen çatışmada bir çok teröristin de etkisiz hale getirildiğini ve yaralandığını aktardı.

Silahlı bir terör grubu bugün Deyrezzor kırsalında Üsteğmen Hemmam Tirki’yi kaçırdı.

SANA muhabiri silahlı terör grubunun, üsteğmeni sivil aracıyla askeri birliğine gittiği sırada kaçırdığını aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı