Genel

Suriye’de teröristler camileri hedef almaya devam ediyor

Suriye bomba imha ekipleri bugün, silahlı terör gruplarının İdlib kırsalında trenin geçtiği bir tünel içinde uzaktan kumandalı cihazla patlatmak üzere koydukları bir bombayı etkisiz hale getirdi.

SANA Muhabiri İdlibli bir kaynaktan naklen; terör gruplarının 10 kg ağırlığındaki bombayı Cisr el-Şuğur bölgesine tabi el-Şığr köyü yakınlarında tren tüneli ve demiryolunu sabote etmek için yerleştirmiş olduklarını aktardı.

Bu arada silahlı Terör Grupları, inançlara saygıdan uzak ve katliamcı düşüncelerinin ifşa olmasına rağmen, Suriyelilerin kanının akıtılmasına ortak olan provokatör kanallara taşıyarak Suriye ordusunu itham etmek amacıyla Dera’da el-Mansur ve Ebi Bekir camilerini RPG roketleriyle hedef aldılar.

Komu kurumlarını tahrip etme ve öğretim faaliyetlerini aksatmak amacıyla da silahlı terör grupları Dera’da bir liseyi ve bir tıbbi kliniği RPG roketleriyle vurdular.

Milyonlarla tanımlanacak maddi zarara neden olan bu terör saldırıları sırasında okul ve klinikte kimsenin bulunmaması sonucu can kaybı yaşanmadı.

Bununla birlikte silahlı terör gruplarının ulusal deneyim ve uzman kadroları hedef alması çerçevesinde silahlı bir terör grubu da dün Mahmut Ramazan isimli işadamını Halep’te evinin önünde katletti.

SANA muhabiri İdlib plakalı bir araç kullanmakta olan silahlı terör grubunun Ramazan’ı evinin kapısından çıktığı anda kurşun yağmuruna tutarak katlettiğini dile getirdi.

Yapılan açıklamada Şehit Ramazan’ın 1969 doğumlu ve üç çocuk babası olduğu ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı